سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ تهران ۰۴:۳۵ - ۳۱ مه ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  نیکبخت: بهزاد نبوى اتهام هاى مطرح شده در دادگاه انقلاب را نپذيرفت

  بهزاد نبوى كه به فاصله چند روز پس از برگزارى انتخابات رياست جمهورى دهم در ايران بازداشت شد بيش از چهار ماه است كه در زندان به سر مى برد.
  بهزاد نبوى كه به فاصله چند روز پس از برگزارى انتخابات رياست جمهورى دهم در ايران بازداشت شد بيش از چهار ماه است كه در زندان به سر مى برد.
  وكيل بهزاد نبوى، عضو ارشد سازمان مجاهدين انقلاب اسلامى، از برگزارى دادگاه غير علنى موكل خود در روز یکشنبه خبر داد و اعلام كرد كه آقاى نبوى اتهام های مطرح شده عليه خود را نپذيرفت.

  بهزاد نبوى كه به فاصله چند روز پس از برگزارى انتخابات رياست جمهورى دهم در ايران بازداشت شد بيش از چهار ماه است كه در زندان به سر مى برد و در هفته هاى اخير به علت ناراحتى قلبى در بيمارستانی تحت نظر نيروهاى امنيتى بسترى شده است.

  صالح نيكبخت، وكيل اين عضو سازمان مجاهدين انقلاب اسلامى، روز يكشنبه اعلام كرد كه دادگاه آقاى نبوى به صورت غير علنى در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد و وى به دفاع از خود پرداخت.

  وى اظهار داشت: در اين جلسه، دادگاه از موكل او پرسيد كه آيا اتهام هاى مطرح شده بر اساس كيفرخواست صادره را قبول دارد يا خير، كه وى گفت: خير و از پذيرش اتهام هاى مطرح شده خوددارى كرد و سپس به سوالات قاضى پاسخ داد.

  بر اساس كيفرخواست دادستان تهران كه هفته گذشته ارائه شد، «شركت در راهپيمايى اعتراضى به نتيجه انتخابات و محمود احمدى نژاد در روزهاى ۲۳ و ۲۵ خردادماه، اخلال در ترافيك در روزهاى مذكور، تبليغ عليه نظام و نگهدارى اسناد محرمانه» از موارد اتهامی بهزاد نبوى است.

  صالح نيكبخت مى گويد، آقاى نبوى با خواندن «متن ۱۲ صفحه اى كه در دفاع از خود در بيمارستان نوشته بود»، در مورد سه اتهام تبانى براى اقدام عليه امنيت داخلى كشور، تبليغ عليه نظام و ايجاد اخلال در نظم عمومى به ارائه دلايل و مدارك كافى در اين باره پرداخت.

  بر اساس گزارش اين وكيل دادگسترى، آقاى نبوى گفته است: «او در زمان صدور بيانيه هاى سازمان مجاهدين انقلاب اسلامى در بازداشت بوده و عليرغم تاييد مواضع سازمان، مسئوليت حقوقى بيانيه را على القاعده نبايد داشته باشد.»

  صالح نيكبخت به خبرگزارى دانشجويان ايران، ايسنا، گفته است:بهزاد نبوى تبليغ عليه نظام را رد كرده و گفته است كه «من اركان نظام و كليت آن را پذيرفته و ۳۰ سال در دفاع از آن مبارزه كرده ام.»

  به گفته اين وكيل، «موكل من در مورد شركت در راهپيمايى روز ۲۵ خردادماه گفت من مانند صدها هزار نفر ديگر در اين راهپيمايى به مدت ۲۰ دقيقه شركت كرده و چون پليس از شروع و ادامه راهپيمايى ممانعت نكرد و در مدتى كه من در حوالى مسجد صاحب الزمان در خيابان آزادى حضور داشتم هيچگونه اغتشاش و درگيرى به وجود نيامد، آن را اغتشاش نمى دانم.»

  علاوه بر بهزاد نبوى، هم اكنون مصطفى تاج زاده و فيض الله عرب سرخى از ديگر اعضاى ارشد سازمان مجاهدين انقلاب اسلامى در بازداشت به سر مى برند و در باره زمان محاكمه آنها خبرى منتشر نشده است.

  اتهام اين افراد اقدام عليه امنيت ملى، آشوب آفرينى و تحريك معترضان پس از انتخابات روز ۲۲ خردادماه بوده است و اين در حالى است كه بسيارى از بازداشت شدگان به فاصله كمى از اعلام از نتايج انتخابات رياست جمهورى دستگير شده اند.

  به گفته صالح نيكبخت، آقای نبوی در دادگاه روز يكشنبه همچنين گفته است كه در خصوص «اتهام اخلال در نظم، من هيچ اقدامى مبنى بر هياهو و داد و فرياد كه از شرايط اين اتهام است را انجام ندادم و موجب سلب آسايش ديگران هم نشدم.»

  این وکیل دادگستری از ارائه توضیحات در باره نگهداری اسناد محرمانه خودداری کرد.

  بر اساس گزارش هاى منتشره، ادامه رسيدگى به اتهام هاى اين فعال سياسى به روز سه شنبه موكول شده است.

  در همين حال، سازمان مجاهدين انقلاب اسلامى با صدور بيانيه ‌اى در روز شنبه، خواستار برگزار شدن علنی دادگاه بهزاد نبوى شد.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  نظرات
       
  توسط: سبزه از: ایران
  ۱۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۶:۵۲
  زنده باد مردان راه آزادی

  توسط: پدرام
  ۱۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۰۲:۵۴
  آقا/خانم نام مستعار
  شما انتظار دارید در این شرایطی که در کمال بی گناهی تمامی یاران و اکثر نزدیکان موسوی و کروبی در یازداشت هستند و هر لحظه احتمال سو قصد به جان آنها هست بیایند بگویند ما مخالف اسلامیم؟ یا انتقادی و حرفی مانند این بزنند؟ بخشی از طرفداران جنبش سبز درجاتی از اعتقاد به مذهب رو دارند و در صورت گفتن حرف هایی از این قبیل بخشی از طرفداران از جنش کاسته شده و حاکمیت که همیشه در صدد یافتن دلیلی برای بازداشت اعضای اصلی جنبش سبز بود بهترین دلیل را میابد در جهت بازداشت آنها و کشتار معترضین به دلایلی واهی همچون ملهد و مرتد بودن. من نه به اسلام و نه هیچ مذهب دیگری اعتقادی ندارم ولی مذهب در حال حاظر یکی از ابزار های جنبش سبز هست برای مقابله با حاکمیت. بگذارید پله به پله جامعه خود باور های خرافی خود را به فراموشی بسپارد و وقتی که حکومت سید علی خامنه ای سر نگون شد فرصت به چالش کشیدن خرافات بسیار بیشتر خواهد بود.

  توسط: نام مستعار
  ۱۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۰۱:۲۰
  بهزاد نبوى اتهام هاى مطرح شده در دادگاه انقلاب را نپذيرفت
  و سبزها هم همینطور
  ایا انسان ازاده بودن جرمست
  کجا ی دنیا؟
  شاید فقط در بیت شاهنشاه خامنه ای
  سبزسبزسبزسبزسبز ازادی

  توسط: ليلا بهزاد
  ۱۷ ۰۸ ۱۳۸۸ ۲۳:۵۵
  اين محاكمات هم يادآور محاكمات زمان استالين است و هم محاكمات داخلي سازمان مافيا به دستور پدرخواند, كه اعضاي خود محاكمه ميكردند و اگر هم لازم بود سربه نيست ميشدند.

  توسط: حمید حیات از: تهران
  ۱۷ ۰۸ ۱۳۸۸ ۲۳:۳۷
  همه کسانی که درایجاد حکومت استبدادی و ضد دینی نقش داشتندوبا تحمیل و ابداع تئوری ضد دینی ولایت فقیه کوشیدندسرانجام به مجازات سختی مبتلا میشوند که نهایت انرا تنها خدا میداند و تحمل چنان مجازاتی تنها از عهده همین دین فروشان برمی اید.در کجای قران خداوند به فرمانبرداری مطلق از انسانی یا گروهی از طلاب دینی فرمان داده بود که این گمراهان به هر وسیله ای چنگ زدند تا لزوم سلطه اخوندها بر مردمرا تحمیل کنند.اینک بچشند آتشی را که خودافروختند.

  توسط: نام مستعار
  ۱۷ ۰۸ ۱۳۸۸ ۲۱:۵۹
  تا ازادی واقعی راه زیادی را باید طی نمود زیرا که هنوز اقایان موسوی و کروبی که خود سر این سبز ها میباشند در گیر با عقایدی هستند که همین نطام برای ما اورده ، هر وقت فهمیدیم که رهبران ما مردان ازادی هستند انروز است که ملت را باید ازاد دید به امید ازادی ایران عزیز از دست ظالمان و باطلان

  توسط: سعید از: لنگرود
  ۱۷ ۰۸ ۱۳۸۸ ۲۰:۴۳
  زنده باد چریک پیر

  به ما بپیوندید