شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵ تهران ۲۰:۱۹ - ۲۵ ژوئن ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  انتقاد از عملكرد آيت الله على خامنه اى در حضور وى

  برخى از پايگاه هاى اينترنتى فارسى زبان انتقادهاى يك دانشجوى المپياد جهانى رياضى از عملكرد آيت الله خامنه اى در حضور وى را بازتاب داده اند و دفتر رهبر ايران نيز بخشى از انتقادها را منتشر كرده است.

  پايگاه اينترنتى «موج سبز آزادى» در گزارشى بدون نام بردن از اين «دانشجوى رياضى دانشگاه شريف» نوشته است: «اين دانشجو حدود ۲۰ دقيقه به انتقادات صريحى از نظام و شخص رهبرى پرداخت.»

  بر اساس گزارش ياد شده، اين دانشجو «انتقادهاى خود را در چهار بخش دسته بندى كرده بود» و در ابتدا عملكرد صدا وسيما را «به خاطر وارونه جلوه دادن حوادث پس از انتخابات، تحريك هر چه بيشتر مردم و تخريب چهره هاى موجه و مورد علاقه مردم» را زير سوال برد.

  وى گفته است: «رييس صدا و سيما توسط رهبر انتخاب مى شود و لذا مسئوليت تمام اشتباهات صدا و سيما متوجه شخص رهبرى است.»

  «دفتر نشر آثار آيت الله خامنه اى» نیز بخشى از انتقادهاى اين دانشجو و پاسخ رهبر ايران را منتشر كرده است.

  اين دفتر، پاسخ رهبر ايران به انتقادها از صدا و سيما را اين گونه منعكس كرده است: « شما خيال نكنيد كه حالا بنده چون رييس صدا و سيما را انتخاب مى ‌كنم، همه برنامه ‌هاى صدا و سيما را مى ‌آورند، دانه ‌دانه بنده نگاه كنم، امضاء كنم. نخير، از خيلى از برنامه ‌هاى صدا و سيما بنده راضى هم نيستم.»

  اين دانشجوى رياضى در سخنان خود به «عدم امكان انتقاد از شخص رهبرى در جامعه و اينكه رهبر نيز مانند ديگر افراد جايزالخطاست» اشاره كرده و گفته است: «اطرافيان رهبر از وى بت ساخته اند.»

  سایت موج سبز آزادی
  وى افزوده است: « از جمله، من راضى نبودم كه از ماه اسفند، بلكه زودتر از اسفند، بعضى از سفرهاى تبليغاتى و حرف‌هايى كه زده شد و تظاهراتى كه مى ‌شد و مجادلاتى كه انجام مى ‌گرفت، از تلويزيون پخش شود، كه متأسفانه تو تلويزيون پخش شد.»

  «عدم امكان انتقاد از رهبرى»

  سايت موج سبز آزادى مى گويد كه اين دانشجوى رياضى در سخنان خود به «عدم امكان انتقاد از شخص رهبرى در جامعه و اينكه رهبر نيز مانند ديگر افراد جايزالخطاست» اشاره كرده و گفته است: «اطرافيان رهبر از وى بت ساخته اند.»

  بر اساس اين گزارش، بخش ديگرى از انتقادهاى مطرح شده در حضور رهبر جمهورى اسلامى كه بى سابقه بوده است به «ايجاد فضاى امنيتى براى رسانه ها و تعطيلى روزنامه هاى منتقد» اختصاص داشت و اين دانشجو، روند حاكم بر مطبوعات را «ويرانگر» خوانده است.

  وى همچنين از «سيكل قدرت در جمهورى اسلامى و ساختار شوراى نگهبان و مجلس خبرگان» انتقاد كرده و گفته است: «اين روند، خطر بزرگى براى مردم سالارى دينى در جمهورى اسلامى است.»

  «دفتر نشر آثار آيت الله خامنه اى» نيز در گزارش خود، سخنان اين دانشجو در نقد رهبر جمهورى اسلامى را منتشر كرده كه گفته است: «من شايد چهار- ‌پنج سال است كه به صورت جدى ‌تر روزنامه مى ‌خوانم و مجلات را مطالعه مى ‌كنم. اين مدت واقعاً به ياد نمى ‌آورم كه مطلبى را با عنوان نقد رهبرى خوانده باشم ... نقد رهبرى را هم به شكل عمومى مى‌ شود مطرح كرد و هم به صورت خاص در مجلس خبرگان. من احساس مى‌ كنم اگر چنين نشود، اين شرايط منجر به نفاق و كينه مى ‌شود.»

  آيت الله خامنه اى در پاسخ گفته است: «من از انتقاد استقبال می ‌كنم؛ البته انتقاد هم می ‌كنند. دیگر حالا جاى توضیحش نیست؛ انتقاد هم هست، فراوان هست، كم هم نیست؛ بنده هم می‌ گیرم، دریافت می ‌كنم و انتقادها را می‌ فهمم.»

  رهبر جمهورى اسلامى ايران در اين ديدار بار ديگر به بحث انتخابات دهم رياست جمهورى و حوادث پس از آن پرداخت و به معترضان و نامزدهاى معترض هشدار داد كه «زير سوال بردن اصل انتخابات جرم بزرگى است.»

  سايت موج آزادى مى نويسد: «دليل اصلى اينكه رهبرى در چنين جلسه اى مجبور به بيان اظهاراتى در مورد وقايع پس از انتخابات شد انتقادات صريح اين دانشجو بوده است.»

  به گفته اين سايت نزديك به اصلاح طلبان، «اخبار تاييد نشده حاكى از اين است كه اين دانشجو در پايان برنامه با برخورد نيروهاى امنيتى مواجه شده است.»
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۶
      بعدی 
  توسط: محمد محمدی
  ۱۰ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۴:۰۹
  چرا آخه بعضی ها فکر می کنند که هر گندکاری خامنه ای به مذهب شیعه ربط داره؟
  این آدم مست قدرته و هیچ کاری نمیکنه مگه برای گسترش و پایدارتر کردن هر چه بیشتر قدرت خودش. نه برا دین، نه برا مذهب. کاملا روشنه که این شخص به هیچ خدایی و دینی و هیچ پیامبری و امامی در جایگاه بعد اعتقادی نداره

  توسط: ارشیا
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۲۱:۵۱
  حالا اگر هم ساختگی نبوده جریان فوری باآب وتاب فراوان درتارنمای خود خامنه ای چاپ شد تا یک تعداد آدم زودباور را که دچار تردید جدی در مورد خامنه ای شده اند فریب بدهند و اینطور به آنها تفهیم کنند که رهبر خیلی هم نقد پذیر و دموکرات نشریف دارند.

  توسط: Mansour از: Montreal
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۲۰:۱۴
  نخبه ميگويد صدا و سيما آزاد نيست، رهبر در جواب ميگويد، بايد بيشتر سانسور ميکردن!
  وى افزوده است: « از جمله، من راضى نبودم كه از ماه اسفند، بلكه زودتر از اسفند، بعضى از سفرهاى تبليغاتى و حرف‌هايى كه زده شد و تظاهراتى كه مى ‌شد و مجادلاتى كه انجام مى ‌گرفت، از تلويزيون پخش شود، كه متأسفانه تو تلويزيون پخش شد.»

  توسط: محسن
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۹:۵۲
  این بنده خدا آنقدر ریاضی خوانده که سرش داغ کرده مگر توی این مملکت میشه به اسب شاه گفت یابو حالا چه برسد به خود شاه کسی بگوید یابو !!!حالا خدا بدادش برسد با مزدوران دور قاب چین !!!

  توسط: آرمان سبز از: ایران
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۹:۲۴
  ما بیشماریم
  آزادی آزادی جمهوری جمهوری
  قرارما 13 آبان
  زنده باد جنبش سبز مردم ایران

  توسط: حميد از: ايران
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۷:۴۴
  کاري به ساختگي يا واقعي بودن اين انتقاد نبايد داشت.و ظيفه هر مخالفيه که انتقاد
  بکنه تا صداي مخالفت هر چه پرطنين تر بشه و خاموش نشه و به گوش خفتگان هم
  برسه.

  توسط: نام مستعار
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۶:۵۶
  محمد وعلی
  دورود بر آن شیر پاکی که خورده ای ای دانشجوی واقعی.

  توسط: بهنام از: تهران
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۶:۰۲
  متاسفانه مخالفین جمهوری اسلامی بطور افراطی آن را بحرانی و زشت می شمارندو به خیال خود برای سقوط آن لحظه شماری می کنند.و اگر کسی از آن طرفداری کند مزدور و حقوق بگیر می نامند. و هر واقعیتی را سناریوی از پیش طرح ریزی شده می پندارند. و فکر می کنند همه چیز این رژیم باطل است.چنان یک طرفه قضاوت می کنند که خود به ورطه دیکتاتوری می فتند گویا راه محتوم آنها مخالفت با جمهوری اسلامی است.برای همین با اینها هم کاری نیست چون آنها بیشتر در توهم خود بسر می برند.جمهوری اسلامی محکمتر از این حرفهاست و اکثریت مردم از نظر روانی حامی آن هستند و گرنه 30 سال حکومت چگونه ادامه یافته است.این دادوفریاد ها در خارج است ایران بسیار آرام است و اکثریت مردم آن مشغول زندگی آرام خود هستند.

  توسط: سعید از: دبی
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۵:۵۴
  از آن جایی که در جمهوری اسلامی به هیچ چیز نمی توان اعتماد کرد ، ساختگی دانستن حرکت این دانشجو نیز میتواند مورد ظن باشد .
  اگر فرض کنیم این مسیله ساختگی نبوده است نمی توان نتیجه گرفت که این حرکت نشان پذیرش انتقاد از سوی خامنه ای است .در واقع حکومت از این به بعد باید مواظب دیدارهای آزاد خامنه ای هم باشد تا هر کسی جسارت انتقاد صریح از وی را پیدا نکند. در واقع موقعیت ولی امر مسلمین و انتخاب وی از سوی امان زمان (بر اساس تفکرات شیعیان ) اصولا وی را از انتقاد مستثنی میکند . دموکراسی و آزادی بیان وصله ناجوری است که حکومت اسلامی با احتیاط گاها آن را به خود وصله میزند .
  در واقع این ماجرا یک سوراخ دموکراسی بود که در بدنه نظام ولایت فقیه پیدا شده است و خیلی طول نمی کشد که حکومت در این سوراخ را گل بگیرد !

  توسط: هادی از: شارجه
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۵:۲۴
  به نظرم جمله "ما نگفتیم کسی از ما انتقاد نکند و ما از انتقاد استقبال میکنیم" که در پاسخ این دانشجو از زبان آقای خامنه ای جاری شد، ورژن آخوندی همان جمله معروف شاه در آخر دوران پاشاهی اش ست که گفت صدای انقلاب شما را شنیدم (ولی چقدر دیر و بی خاصیت)

  توسط: behzad از: italia
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۵:۱۵
  doorood bar in daneshjoo doorood bar in delavar mard

  doostan ey sabz delan rooze piroozi nazdik ast
  bas bayad talash kard hamchon in daneshjooye delavar mard
  az haghighat hichkas nemitavanad beghorizad
  be payan an khorshide taban biiroon khahad amad az poshte an abre siyah

  توسط: Ahmad
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۴:۱۳
  درود بر تو ای ایرانی دلیر.
  مرگ بر دیکتاتور.

  توسط: آزادیخواه از: شیراز
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۳:۲۸
  باور نکنید...واضحه که دروغه...مگه مثل بقیه دنیاست که هر کی هر چی دلش خواست در این مراسم بگه...از مدتها قبل آدمها مشخص می شوند...حرفها بهشون دیکته می شه...باور نکنید

  توسط: Poorya
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۳:۲۸
  عکس این جوانمرد در صفحه http://balatarin.com در دسترس است. درود بر این جوان شجاع ایرانی‌.

  توسط: بهنام
  ۰۸ ۰۸ ۱۳۸۸ ۱۳:۲۷
  عجب ملتی هستیم دیگه ما ؟ حالا هم که یک آدم شجاع پیدا شده و به انتقاد علنی پرداخته کسی باور نمیکنه . در واقع سید علی توی بد مخمصه ای گرفتار شد که نه راه پس داشت و نه راه پیش و هیچوقت سابقه نداشته که او بدینصورت به کسی پاسخگو باشد و همیشه به صورت یکسویه فقط خودش حرف میزده . دوستان اگر کمی منصف و واقع بین باشند نباید این حرفها را بزنند . بنده صمیمانه از جناب آقای وحید نیا تشکر و سپاسگزاری میکنم و مثل اینکه کم کم مردم دارند میفهمند و باور میکنند که خامنه ای هم یک فرد عادی محسوب میشود و باید در برابر قانون پاسخگو باشد .
  صفحه از ۶
      بعدی 

  به ما بپیوندید