سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ تهران ۱۴:۳۱ - ۳۱ مه ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  عسگراولادی: نباید به راحتی موسوی و کروبی را از دست داد

  حبیب‌الله عسگراولادی از معدود چهره‌های اصول‌گرا محسوب می‌شود که مواضع منعطفانه‌تری نسبت به میرحسین موسوی و مهدی کروبی در پیش گرفته است.
  حبیب‌الله عسگراولادی از معدود چهره‌های اصول‌گرا محسوب می‌شود که مواضع منعطفانه‌تری نسبت به میرحسین موسوی و مهدی کروبی در پیش گرفته است.
  حبیب‌الله عسگراولادی، از چهره‌های سیاسی اصول‌گرا، روز پنج‌شنبه، هفت دی ضمن حمایت از اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، گفت که اعتقاد دارد میرحسین موسوی و مهدی کروبی از رهبران منتقد حاکمیت ایران را نباید به راحتی از دست داد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، آقای عسگراولادی که در حاشیه همایش سراسری «جبهه پیروان خط امام و رهبری» سخن می‌گفت، با انتقاد از کنار گذاشته شدن کسانی که در انقلاب اسلامی ایران سابقه دارند از هاشمی رفسنجانی به عنوان یک «مجتهد سیاسی» یاد کرد و گفت: «امروز نحوه برخورد با هاشمی برخورد قابل قبولی نیست.»

  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که در سال‌های اخیر مواضعی مخالف نسبت به برخی از سیاست‌های حکومت ایران اتخاذ کرده است، با انتقادهای بسیاری از سوی هواداران حکومت ایران و دولت محمود احمدی‌نژاد مواجه شده است.

  از آن جمله، حمید رسایی، نماینده اصول‌گرای مجلس شورای اسلامی و از چهره‌های مدافع دولت، در نطق‌های اخیر خود در صحن علنی مجلس با هجوم به هاشمی رفسنجانی، او را به قدرت‌طلبی، نقش داشتن در رویدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و همراهی با «دشمنان» متهم کرد.

  این اظهارات آقای رسایی واکنش‌های گسترده‌ای را به دنبال داشت و به نظر می‌رسد سخنان آقای عسگراولادی نیز اشاره‌ای به آن داشته باشد که خواستار نگه داشتن «حرمت» هاشمی رفسنجانی می‌شود و می‌گوید که او آن‌چه از دستش برمی‌آمده برای انقلاب اسلامی انجام داده است.

  حبیب‌الله عسگراولادی افزود: «هاشمی در موضوعات مختلف صاحب نظر است و قبول ندارم که در انتخابات بخواهیم یک خط تخریب برای او باز کنیم.»

  او در ادامه این سخنان به تکرار مواضع پیشین خود درباره میرحسین موسوی و مهدی کروبی پرداخت و تاکید کرد که آنها را «اهل فتنه» نمی‌داند.

  «فتنه» اصطلاحی است که مقامات حکومت ایران و حامیان آنها برای توصیف رخدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ به کار می‌برند. نتیجه آن انتخابات که به پیروزی محمود احمدی‌نژاد انجامید با اعتراض میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد دیگر انتخابات، مواجه شد و آنها احمدی‌نژاد را به «تقلب» و «مهندسی آرا» متهم کردند. پس از آن، تهران و برخی از شهرهای بزرگ ایران شاهد حضور گسترده حامیان موسوی و کروبی بود که خواهان ابطال نتایج انتخابات بودند.

  آقای عسگراولادی گفت: «عسگراولادی هم با میرحسین موسوی و هم با مهدی کروبی کار کرده است؛ من یک سال وزیر دولت موسوی بوده‌ام و چند سال در کمیته امداد با کروبی کار کرده‌ام. از این‌رو بر این باورم که نمی‌توان آنها را اهل فتنه دانست و نباید به راحتی آن دو را از دست داد. البته فتنه‌گران دور این دو نفر جمع شده‌اند.»

  حبیب‌الله عسگراولادی از معدود چهره‌های اصول‌گرا و نزدیک به مقامات بلندپایه حکومت ایران محسوب می‌شود که به نوعی موضع نرم‌تری نسبت به آقای موسوی و آقای کروبی در پیش گرفته است.

  میرحسین موسوی و مهدی کروبی از زمستان سال ۱۳۸۹ در حصر خانگی هستند.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  نظرات
       
  توسط: رفعت از: تهران
  ۰۹ ۱۰ ۱۳۹۱ ۰۸:۵۷
  ای کاش کسانی که اکنون قدرت در ایران را در دست دارند، تنشان از مرگ یکی دیگر از دختران نوجوان پیرانشهری که علت اصلی مرگشان رندگی با فقر و فلاکت است کمی می لرزید و دست از بازیهای زرگری هر روزه شان بر می داشتند.

  توسط: نگین از: تهران
  ۰۹ ۱۰ ۱۳۹۱ ۰۷:۴۷
  به انتخابات نزدیک میشوند و چرخشی غیر واقعی به حرفهایشان داده اند مردم باید چه کسی را ببینند که نمی خواهند رای بدهند مملکت را اس و پاس کرده اند و هنوز دست بر نمی دارند خدا لعنت کنه انها را این اقا کاره ای نیستند که وارد میدان شدند هر چی اقا بگه همونه دارند مردم را محک می زنند انها هم بیایند که نمی ایند باز همین اش و همین کاسه خواهد بود

  توسط: نام مستعار
  ۰۹ ۱۰ ۱۳۹۱ ۰۱:۵۵
  یکی نیست به این بابا بگه آ خه مرد نا حسابی تو که دلار ها رو بردی اونور با کمک آقا داداشت تو بانکهای فرنگی خوابوندی آب از آب هم تکون نخورد، واقعا در عجبم، تو دیگه از این دنیا چی میخوای؟ 40 ساله شاید هم بیشتر داری دلار روی دلار میزاری، به اسم اسلام و امام حسین چه بلاهایی که به سر این کشور نیاوردی. تو و امثال تو بودند که بذر این بدبختی رو تو دل این کشور پاشیدند، حقا که تو مصداق زن ابو لهب هستی آقای عسگر اولادی مسلمان، حماله الحطب .....

  توسط: محمد رضا از: تهران
  ۰۸ ۱۰ ۱۳۹۱ ۲۳:۲۳
  سلام، موسوی و کروبی و فرزندان هاشمی رفسنجانی منافقی بیش نیستند، شما شعارهای ضد دینی و اخلاقی که در روز عاشورا سال 88 انجام دادید،چطور فراموش کردید؟ همه ملت ایران بد، ولیکن امام حسین علیه السلام هم بد؟! آقایان بی دین چطور حق اظهار نظر به خود می دهند؟ در ثانی انقدر دولت احمدی نژاد آزادی داد که شما ای چنان سوء استفاده و جامعه را به کثافت کشاندید؟! حالا حرف اضافی هم می زنید؟ آهای آقای عسگری اولادی، چطور پس از پخش فایل صوتی مهدی هاشمی اینطور آقای رسایی می کوبید و بعد رئیس قوه قضائیه علیه آقای رسایی اعلام جرم می کند؟ جرم شماها کردید که بین آقای مهدی هاشمی و دیگر مردم ایران فرق قائل شدید و به نرمی برخورد کردید و با وثیقه میلیاردی ایشان آزاد شدند، در حالی که ایشان علیه امنیت ملی در حال جاسوسی برای بیگانه و برهم زدن امنیت ملت ایران بودند؟ چطور ایشان آزادشدند؟ بعد در قانون اساسی دم از برابری می زنید؟

  توسط: مستعار
  ۰۸ ۱۰ ۱۳۹۱ ۲۲:۱۰
  برای یک سیستم لائیک حد اقل صد سال وقت میخواهد که خلق الله دست مذهب را از امور حکومت و دولت جدا کنند و در ضمن تمرین دموکراسی . هیچ کاری ارزان و مفت و بدون زحمت بدست نمی آید . شوربختانه نقش مذهب از دیر باز در کنار تخت شاهان نقش بسزائی داشته است ؛ هر کجا شاهان وقت کم می آوردند بسراغ مذهب میرفتند که چند صباحی بیشتر حکومت کنند ! احسان طبری کتابی دارد که در برگیرنده ی اواخر حکومت قاجار و ظهور رضا شاه است . در فصلی اشاره میکند که رضا خان سردار سپه در ایام تاسوعا و عاشورا کاگل بسر میزد و در عزاداری حسین بن علی شرکت میجست ؛ صد البته وقتی رضاخان رضاشاه شد میخو است مذهبی که در بطن جامعه هست جمع و جور کند و مذهب مورد نظر خویش را در سطح جامعه پیاده کند ! محمد رضا شاه هم به شیوه پدر و سایر شاهان هرکجا کم می آورد بسراغ مذهب میرفت و این در حالی بود که این مذهب سنتی در رگ و خون عارف و عامی وجود داشت . اگر سیستم قبلی درهای آزادی را بروی مردم میگشود زنهار نه سقوط میکرد و نه حکومت مذهبی بوجود می آمد ! شوربختانه حکومت فعلی برخاسته از عملکرد سیستم گذشته است ! از عارف و عامی مقصود هموطنان ایرانیست دم از دموکراسی میزنند ولی به حقیقت هرکدام از ما یک پا دیکتاتور هستیم ! برای فهم و درک دموکراسی باید زحمت کشید باید فهمید داستان را ! در فردای فروپاشی این سیستم مذهبی من گمان نمیکنم که یک حکومت ایده آل در ایران پا بگیرد ! با یک نگاه بسیار کوچک به این حضراتی که خواستار آزادی و یک سیتم معقول هستند ؛ آیا میتوان دونفر را پیدا کرد که با هم همصدا باشند ؟ هرکس میگوید ( من ) تا این من خویشتن از بین نرود و یا کمی شکسته نشود امریست محال که ایران و ایرانی روی خوش ببینند ! سخن بسیارست و به پایان میبرم گو اینکه در پایان هر سخنی مینویسید از شما متشکریم و بعد از تائید چاپ خواهد شد !بنده چنین انتظاری ندارم تنها یکی دو نفر از بین شما بر و بچه ها این گفتار نیم بند مرا حلاجی کنید من از خودم راضی و سپاسگزارم که شاید یکنفر قوه تعقل را بکار گیرد و بدنبال دموکراسی باشد !

  توسط: ناسیونالیست از: مشهد
  ۰۸ ۱۰ ۱۳۹۱ ۲۱:۵۳
  معتقدم به اینکه رهبر صدای زنگ خطر رو هم از داخل که ملت هستند شنیده چه تورم که جان مردم رو به لبشون رسونده تحریم هم که داره اول کمر دولت و در مرحله بعد کمر مردم رو میشکونه و چه انتخابات آینده که نشد اون کارهایی که آقا انتظار داشت که رئیس جمهور منتصبی خودش و مجلسشو بر کرسی ریاست بنشونه و از طرفی احمدی نژاد رو هم نمیتونه مهار کنه همچنین متوجه شده که کار هم پیمان استراتژیکش سوریه رو به انتهاست و روی حمایت چین و روسیه هم به شکل کامل نمیشه حساب باز کرد نتیجتاً به میدان کشاندن بندگان نزدیک به خودشو در دستور کار قرار داده و اظهار نظراتشونو از زبان این طوطیان شیرین گفتار بیان کنه شاید سعی در جلب ملت باشه . حتی شاید زیر بار کاندیدای اصلاح طلبان بره که شاید تلختر از زهر در این چند سال اخیر باشد که قراره میل نمایند. مشکل اصلی برای آقایون اینه که طی این چند سال مردم هم سیاسیون آبدیده شدند و نه از داخل و نه از خارج بازی نمیخورند.

  توسط: شاهین از: تهران
  ۰۸ ۱۰ ۱۳۹۱ ۱۹:۴۵
  بازهم موسم انتخابات درحال رسیدن است وبرخی ازاین صحنه گرم کنان شروع کردن سخنان فرزانه گفتن!!!! چی شد!!!!؟ جناب آقای عسکراولادی که سالهای سال بامقامات بالای نظام همنشینی داشته وپیردیراست حالافهمیده که این دوتن رانباید است داد !!!! آمارخاکستریها ومخالفین درکشوررفته بالا همه میخوان اونا رابکشونن طرف خودشون ؟؟!!!! تادیروزاعلام میکردید آمار طرفدارای شما بالا است!!!!! و احمدی نژادمعجزه است همه چیزش درخط شمااست ،و این آقایون ازنفس افتاده درراه انفلاب ، گول خورده ضدانقلاب وامریکا واسراییل و.... بودند.!!!!! حالا نبایداینارابه راحتی ازدست داد؟ نخیر فردادوباره اگرآنچه میخواهید نشد دوباره یه داستان دیگه ای جورمیکنید . واقعا" این آقا اونقدرقدرت نداشت که دوسال پیش این حرفها رابه مقامات بگه ومحکم هم پاش وایسه !!!!!!!

  توسط: خشایار
  ۰۸ ۱۰ ۱۳۹۱ ۱۹:۰۷
  ؟؟ !!  توسط: خشایار از: تهران
  ۰۸ ۱۰ ۱۳۹۱ ۱۷:۲۶
  چند روز پیش هم این آقا یه حمایتی از موسوی و کروبی کرده بود که در ادامش گفته بود موسوی و کروبی باید از اون آدمهایی که اومدن تو خیابون برائت بجویند. یکی نیست بگه تو اومدی ابروشو درست کنی زدی چشمشم کور کردی. اصلا باید به این عسگر اولادی گفت اولا که خودتی ثانیا که تا حالا کجا بودی؟ ثالثا الان هم برو همون جایی که تا حالا بودی و به سکوتت ادامه بده رابعا خود موسوی و کروبی هم غاطی مردم بودن اونوقت باید از خودشون هم برائت بجویند. ضمنا اونا با اون مردمی بودن که اومدن تو خیابون

  توسط: نام مستعار
  ۰۸ ۱۰ ۱۳۹۱ ۱۶:۲۰
  خودتون هم دارین متوجه میشین که موسوی وکروبی حرفشون درست بود
  ولی دلتون برای ما مردم نسوزه چون ما لیاقت هیچی رو نداریم . وقتی از نظر ما هر کس یک نظر مخالف ما میده میشه جیره خوار جمهوری اسلامی . وقتی کسانی میان اینجا و یک مقاله رادیو فردا باب میل انها نیست شما رو به طرفداری از جمهوری اسلامی متهم میکنند و طرفدارهای جمهوری اسلامی شما رو متهم به وابستگی به اسراییل میکنند وقتی تمام کانال های ماهواره ای اپزسیون سیاسی به دادن فحش و اهانت به باور مردم میکنند و شرط صحبت کردن روی خطوط تلفنی انها دادن فحش به اخوندها است وقتی تعدادی از هموطنان خارج نشین برای حمله نظامی به کشورشون لحظه شماری میکنند وقتی توی خیابون هموطن خودت با قمه ازت جیبری میکنه وقتی تا حرف میزنیم میگن این دشمنه وقتی مال هم رو دیگه به راحتی میخوریم وقتی عین اب خوردن بهم دروغ میگیم وقتی رهبر کشور به این راحتی ایران رو به نابودی میکشه وقتی اپزسیون ما له له میزنه برای حمله نظامی و تجزیه ایران این ملت و کشور لیاقت رشد ارامش و ازادی رو نداره

  توسط: مسمان دروغگو از: germany
  ۰۸ ۱۰ ۱۳۹۱ ۱۵:۵۹
  آقای عسگراولادی از معدود کسانی در جمهوری غیر اسلامی است که از شکاف موجود در جامعه ایران باخبر شده- نگاه کنید به جوامع عرب اسلامی خاور میانه- و با این پشتیبانی از آقایان موسوی و کروبی, سعی دارد بلکه حداقلی ازآبروی دین اسلام غیر سیاسی رادر ایران نجات دهد.درغیر این صورت همانطور که بسیاری از ملایان دولتی و غیر دولتی در همین رژیم هم پیش بینی کرده اند آینده بسیار خوبی در انتظار دین به عنوان مذهب در ایران را نمیتوان پیش بینی کرد.

  توسط: ایرانی از: ایران
  ۰۸ ۱۰ ۱۳۹۱ ۱۵:۳۶
  ( گرم سیم و درم بودی مرا مونس چه کم بودی
  وگر یارم فقیرستی ز زر فارغ چه غم بودی
  خدایا حرمت مردان ز دنیا فارغش گردان
  از آن گر فارغستی او ز پیش من چه کم بودی
  نگارا گر مرا خواهی وگر همدرد و همراهی مکن آه و مخور حسرت که بختم محتشم بودی
  بتا زیبا و نیکویی رها کن این گدارویی
  اگر چشم تو سیرستی فلک ما را حشم بودی )
  خالو عسکر خوش به به احوالت که نفست ازجای گرم بلند می شود!!
  خاموش نباش همچنان هرچه می خواهد دل تنگت بگو

  به ما بپیوندید