لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۲۱

بهزاد نبوى به اتهام «شرکت در راهپیمایی و اخلال در ترافیک» محاکمه شد


محمد صالح نیکبخت وکیل بهزاد نبوی، عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، می گوید ، موکل او روز یکشنبه محاکمه شده و یکی از اتهام های او «اخلال در ترافیک روزهاى ۲۳ و ۲۵ خردادماه» است . به گفته آقای نیکبخت سایر اتهام های بهزاد نبوی «شرکت در راهپیمایى اعتراض‌آمیز به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در روزهاى ۲۳ و ۲۵ خردادماه، تبلیغ علیه نظام و نگهدارى اسناد محرمانه» عنوان شده است.

بهزاد نبوی چندى پیش به دلیل بیمارى از زندان به بیمارستان منتقل شد، و آقای نیکبخت گفته است که با توجه به بیمارى وی و توصیه پزشکان مبنى بر لزوم دورى او از محیط ‌هاى پر استرس، خواستار تبدیل قرار بازداشت به قرار وثیقه یا وکالت و بدین ترتیب آزادى او شده است. دادگاه هنوز در اینباره تصمیمی نگرفته است.

جلسه دادگاه این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در حالی برگزار شد که روز گذشته اخبار ضد و نقیضى درباره آزادى بهزاد نبوى منتشر شد. با این وجود ، شایعه آزادی وی بلافاصله از سوی خانوده آقای نبوی تکذیب شد.

آقای نبوی در نخستین هفته پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه، همراه با جمعی از فعالان سیاسی و مدنی بازداشت شد و در این مدت دو بار در جلسات عمومی دادگاه متهمان انتخاباتی حاضر شده است.
XS
SM
MD
LG