لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۵۰

دبیر کمیته فیلترینگ ایران: اگر وزیر ارتباطات دستورهای قضایی را اجرا نکند علیه او اعلام جرم خواهد شد


کمتر از دو هفته پس از اظهارات وزیر ارتباطات ایران درباره فیلترینگ اینترنتی، دبیر کمیته‌ای که مسئولیت فیلترینگ را برعهده دارد گفت اگر وزیر ارتباطات به دستورات قضایی عمل نکند علیه او اعلام جرم خواهد شد.

عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون دادستان کل و دبیر «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه»، روز چهارشنبه با تأکید بر اینکه «داعش تمام هماهنگی‌های خود برای حمله به ساختمان مجلس را از طریق تلگرام انجام داد»، از محمود واعظی، وزیر ارتباطات، بشدت انتقاد کرد که به گفته او، دستور فیلتر کردن «کانال‌های مجرمانه» در تلگرام را نادیده گرفته است.

معاون دادستان کل کشور در عین حال با انتقاد از گفته‌های وزیر ارتباطات گفت: «ما با فسادو ارتکاب جرم در فضای مجازی مخالفیم نه با اصل فضای مجازی».

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حدود دو هفته پیش با اشاره به فهرست طولانی درخواست فیلترها گفته بود: «برخی فیلتر کردن را چاره کار می دانند».

حق آزادی بیان در اصل ۱۹ منشور جهانی حقوق بشر ذکر شده و شماری از نهادهای مدافع حقوق بشر با معرفی عبدالصمد خرم‌آبادی به عنوان یکی از مسئولان مؤثر در جلوگیری از دسترسی آزادانه به اطلاعات، خواستار تحریم او شده‌اند.

XS
SM
MD
LG