لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۲۸

معاون رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید آمریکا تلاش‌های تهران برای نفوذ بدخواهانه اش را تحمل نخواهد کرد


مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا درادامه سفر به خاورمیانه روز یکشنبه در اردن گفت واشینگتن از این پس تلاش‌های حکومت ایران را برای آنچه وی اشاعه نفوذ بدخواهانه‌ در منطقه خواند ، تحمل نخواهد کرد.

آقای پنس در دیدار با نظامیان‌ آمریکا گفت ایران امیدوار است با گسترش نفوذ خود در میان به گفته وی خرابه‌های باقی مانده از قلمرو سابق داعش،بر منطقه سلطه پیدا کند . اما آقای پنس تاکید کرد در عزم ایالات متحده برای مقابله با به گفته وی دولت حامی تروریسم و دیکتاتوری در ایران خللی وارد نمی‌شود.

ایران پیش از این ضمن مخالفت با حضور آمریکا در خاورمیانه ، اتهامات تروریستی علیه خود را رد کرده است.

از دیگر سو مایک پنس که شامگاه یکشنبه وارد اسراییل شد، قرار است امروز دوشنبه با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور، دیدار و گفت وگو کند.

نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه در جلسه دولت گفت که در مذاکرات بامعاون رئیس جمهور آمریکا، در مورد برنامه اتمی تهران و نیز مقابله با آنچه سلطه‌جویی‌های منطقه‌ای ایران خواند ، گفت‌وگو خواهد کرد.

مایک پنس بلندپایه‌ترین مقام آمریکایی است که پس از تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن اورشلیم (بیت المقدس) به عنوان پایتخت اسرائیل، به منطقه سفر می‌کند. او پیش از اردن و اسراییل از مصر نیز دیدار کرده بود

XS
SM
MD
LG