لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ تهران ۱۴:۱۱

تلاش فیس‌بوک در مقابله با «عوامل ترویج خشونت»


تلاش فیس‌بوک در مقابله با «عوامل ترویج خشونت»
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00
لینک مستقیم

فیس‌بوک، بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا، روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که از حضور آنچه «عوامل ترویج» نفرت و خشونت، فارغ از ایدئولوژی‌شان خوانده، در این وب‌سایت جلوگیری می‌کند و همزمان حساب‌های کاربری الکس جونز و لوئیس فراخان را حذف کرد. دیدگاه حسین قاضیان جامعه‌شناس در آمریکا

فیس‌بوک، بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا، روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که از حضور آنچه «عوامل ترویج» نفرت و خشونت، فارغ از ایدئولوژی‌شان خوانده، در این وب‌سایت جلوگیری می‌کند.
از معروف‌ترین چهره‌هایی که به این ترتیب از فیس‌بوک اخراج خواهند شد می‌توان به الکس جونز، از شناخته‌شده‌ترین طرفداران نظریات توطئه در آمریکا و همین طور لوئیس فراخان، فعال مسلمان آمریکایی، اشاره کرد.
خبرگزاری فرانسه نیز از سخنگوی فیس‌بوک نقل کرده که افراد و سازمان‌هایی که نفرت‌پراکنی می‌کنند یا به دیگران حمله می‌کنند یا خواهان حذف دیگران بر اساس هویت و عقیده آنها هستند،‌ به گفته این سخنگوی فیس‌بوک، در این شبکه اجتماعی جایی ندارند.
هم‌زمان اینستاگرام نیز به طور آزمایشی نمایش تعداد لایک‌ها را در کانادا محدود کرده است. در گفت‌وگو با حسین قاضیان، جامعه‌شناس در آمریکا، در مورد دلیل حذف افراد در فیس‌بوک پرسیده‌ایم.
XS
SM
MD
LG