لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۰۲:۲۲

پلیس برلین تجمع معترضان به محدودیت‌های کرونا را متوقف کرد


پلیس برلین تجمع معترضان به محدودیت‌های کرونا در کشور را به خاطر عدم رعایت دستورات پیش‌گیرانه از شیوع کرونا متوقف کرد.

این اعتراضات که با حضور تقریبا ۱۰ هزار نفر برگزار شده بود، به طور خاص از سوی گروه‌های دست‌راستی افراطی حمایت می‌شد. معترضان مخالف برنامه‌های مبارزه با شیوع کرونا توسط دولت هستند.

دولت آلمان قبلا به خاطر قوانین محدودکننده اجتماعی مبارزه با کرونا، مجوز برگزاری این تجمع را نداده بود، اما دادگاه برلین با پیش‌شرط‌هایی از جمله رعایت فاصله اجتماعی اجازه داده بود مخالفان اجتماع کنند.


پلیس برلین روز شنبه به خاطر عدم استفاده از ماسک از طرف اکثریت معترضان و رعایت نکردن فاصله اجتماعی، بعد از ساعاتی به تجمع معترضان پایان داد.

تاکنون ابتلای ۲۴۲ هزار نفر به کرونا در آلمان تایید شده و شمار قربانیان این ویروس هم به بیش از ۹ هزار نفر رسیده است.

در ماه‌های مارس و فوریه شیوع کرونا در آلمان به سرعت اوج گرفت، اما در ماه‌های مه تا ژوئیه، دولت با تدابیر پیش‌گیرانه موارد ابتلای روزانه را به صورت چشمگیری کاهش داد، اگرچه در ماه جاری، اوت، دوباره آمار روزانه ابتلا به کرونا مقداری افزایش یافته است.

با این حال، محدودیت‌های اجتماعی به اقتصاد کشور زیان زده است. تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماهه دوم سال جاری میلادی بیش از ۱۰ درصد افت داشته که از سال ۱۹۷۰ تاکنون بی‌سابقه بوده است.

نرخ بی‌کاری آلمان نیز از ۳.۲ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۶.۴ درصد در ماه ژوئن رسیده است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG