لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۲:۰۷

«بوتاکس» کاوه مظاهری برنده دو جایزه اصلی جشنواره تورین شد


سوسن پرور در نمایی از فیلم بوتاکس

فیلم سینمایی «بوتاکس» نخستین فیلم بلند کاوه مظاهری که تنها فیلم ایرانی حاضر در بخش اصلی جشنواره فیلم تورین ایتالیا بود، برنده دو جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه شد.

در مراسم اختتامیه سی‌وهشتمین دوره جشنواره تورین که روز شنبه ۸ آذر به‌خاطر کرونا به‌صورت آنلاین برگزار شد، جایزه بهترین فیلم جشنواره به کاوه مظاهری و جایزه‌ بهترین فیلمنامه به او و سپینود ناجیان، فیلمنامه‌نویسان این فیلم، اهدا شد.

داستان فیلم بوتاکس ماجرای دو خواهر به نام‌های اکرم و آذر را روایت می‌کند که به همه می‌گویند برادرشان قاچاقی به آلمان رفته و از او خبر ندارند. این دروغ به‌‌مرور در ذهن اکرم به یک واقعیت تبدیل می‌شود تا حدی که روزها را در انتظار برگشتن برادرش از آلمان سپری می‌کند.

بوتاکس نخستین فیلم سینمایی بلند کاوه مظاهری، سینماگر مستقل، است که تا پیش از این به خاطر فیلم‌های کوتاه تحسین‌شده‌اش، ازجمله «روتوش» و «شهر بازی»، در میان اهل سینما چهره‌ای آشنا بود.

سوسن پرور، مهدخت مولایی، سروش سعیدی، مرتضی خانجانی و محسن کیانی بازیگران اصلی این فیلم هستند.

جشنواره فیلم بین‌المللی تورین که سالانه برگزار می‌شود، مهم‌ترین جشنواره فیلم ایتالیا بعد از جشنواره فیلم ونیز است. سی‌وهشتمین دوره این جشنواره از ۳۰ آبان تا ۸ آذر برگزار شد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG