لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ تهران ۱۰:۴۶

افت پیاپی شاخص‌های بورس با دخالت غیرحرفه‌ای‌ها و اقدامات سیاسی


افت پیاپی شاخص‌های بورس با دخالت غیرحرفه‌ای‌ها و اقدامات سیاسی
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:24 0:00
لینک مستقیم

با بالا گرفتن اعتراضات به دلیل افت پی در پی شاخص بورس اوراق بهادار تهران در چند روز اخیر، پایگاه خبری سازمان بورس با انتشار نامه حسن قالیباف اصل

با بالا گرفتن اعتراضات به دلیل افت پی در پی شاخص بورس اوراق بهادار تهران در چند روز اخیر، پایگاه خبری سازمان بورس با انتشار نامه حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران به وزیر اقتصاد،اعلام کرد که آقای قالیباف اصل، از سمت خود استعفا کرده است.
این نامه درست زمانی منتشر شد که آقای قالیباف اصل در جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به سر می‌برد. رییس سازمان بورس تهران پس از خروج از جلسه کمیسیون در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما استعفایش را تکذیب کرد و گفت شاید برکنارم کرده اند اما من کناره گیری نکرده ام.
در نامه استعفای منتسب به رییس سازمان بورس آمده«اقدامات سیاسی و ورود غیرحرفه‌ای بیش از حد اشخاص و مسئولان به مباحث بازار سرمایه و بروز افت‌وخیز شدید شاخص کل بورس تهران» دلیل استعفای او بوده است.
سپیده بهکام در گفت و گویی با حسن منصور کارشناس اقتصادی از او پرسیده ادعا حسن قالیباف اصل و دخالت های سیاسی و غیرحرفه ای تا چه حد بر وضعیت بازار سهام در ایران تاثیرگذار بوده؟
XS
SM
MD
LG