لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ تهران ۱۷:۰۷

ارتش اسرائیل از کشف «محموله بزرگ سلاح» در مرز لبنان خبر داد


تصویری آرشیوی از سربازان ارتش اسرائیل در مرز لبنان

ارتش اسرائیل اعلام کرد که روز شنبه، ۱۹ تیر در اقدامی مشترک با پلیس این کشور یک «محموله بزرگ سلاح» در دهکده «غجر»، واقع در مرز لبنان و اسرائیل را کشف کرده است.

به گزارش شبکه‌های تلویزیونی اسرائیل، این محموله شامل سلاح‌های کمری به ارزش حدود یک میلیون دلار بوده که توسط نیروهای مشترک رصد مرزی کشف شد.

ارتش اسرائیل گفته است این احتمال را بررسی می‌کند که سازمان لبنانی حزب‌الله عامل قاچاق این محموله سلاح بوده و هدف از آن، رساندن اسلحه به دست عواملی بوده که به اقدامات ضد امنیتی در شمال اسرائیل دست بزنند.

مفسر نظامی شبکه ۱۳ تلویزیونی و سایت وای.نت اسرائیل می‌گویند که حاج خلیل یوسف حرب، مشاور امور امنیتی دبیر کل حزب‌الله و مسئول عملیات این سازمان در اسرائیل، به احتمال زیاد در این امر دخیل بوده است.

آمریکا نام حاج خلیل یوسف حرب، ۶۲ ساله، را به عنوان فردی که به منافع و شهروندان آمریکا لطمه رسانده، در فهرست تروریستی قرار داده و از سال‌ها پیش مبلغ ۵ میلیون دلار را برای دریافت اطلاعاتی که به بازداشت او منجر شود، تعیین کرده است.

دهکده مرزی «غجر» شامل دو بخش است که بخشی از آن در خاک لبنان قرار دارد و بخش دیگر آن، پس از عقب‌نشینی اسرائیل از جنوب لبنان، کماکان در دست اسرائیل است. ارتش اسرائیل این منطقه را به شدت رصد می‌کند.

اسرائیل در موارد دیگری در سال‌های گذشته گفته بود که شماری از ساکنان «غجر» در قبال دریافت محموله‌های مواد مخدر، به نقل و انتقال تسلیحات به داخل اسرائیل اقدام می‌کنند.

حزب‌الله لبنان هنوز به گزارش ارتش اسرائیل واکنش نشان نداده است.

با استفاده از گزارش‌های شبکه ۱۳ تلویزیونی و سایت وای.نت اسرائیل؛ ف.ر/س.ن

XS
SM
MD
LG