لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ تهران ۱۹:۳۱
فایل‌های صوتی

میزگرد: گام‌های کلاسیک پوتین؛ انزوای روسیه با حاصل‌جمع غیر صفر!


میزگرد: گام‌های کلاسیک پوتین؛ انزوای روسیه با حاصل‌جمع غیر صفر!
please wait

No media source currently available

0:00 0:22:34 0:00
لینک مستقیم

میزگردی با حضور احمد وخشیته، استاد علوم سیاسی، و حسین آرین، کارشناس نظامی، پیرامون ورود بحران اوکراین به مرحله‌ای تازه‌ پس از صدور فرمان پوتین درباره استقلال لوهانسک و دونتسک

معاون وزیر خارجه روسیه بعد از اعلام به رسمیت شناختن استقلال دو منطقه شرق اوکراین از سوی مسکو به خبرگزاری ریانووستی گفته است «روسیه هنوز صحبتی درباره استقرار پایگاه نظامی در شرق اوکراین نکرده است».

آندری رودنکو با استناد به پیش‌نویس فرمان پوتین در شناسایی استقلال دو منطقه جدایی‌طلب لوهانسک و دونتسک گفته است در صورت نیاز، روسیه اجازۀ چنین کاری را خواهد داشت.

اقدام روسیه با واکنش‌های بین‌المللی بسیاری روبه‌رو شده و بسیاری از کشورها اعلام کرده‌اند این اقدام نقض تمامیت ارضی اوکراین و یکپارچگی این کشور توسط روسیه است.

از دیگر سو، برخی تحلیلگران شرایط کنونی را با بحران موشکی کوبا در ۱۹۶۲ قیاس می‌کنند که رویارویی اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده آمریکا جهان را به سمت یک رویارویی هسته‌ای سوق داده بود.

در میزگردی با حضور احمد وخشیته، استاد علوم سیاسی در دانشگاه اوراسیا در مسکو، و حسین آرین، کارشناس نظامی در نیوکاسل، به بحران اوکراین و ورود آن به مرحلۀ تازه‌ای پس از صدور فرمان پوتین در مورد استقلال لوهانسک و دونتسک پرداخته‌ایم که می‌شنوید.
XS
SM
MD
LG