لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ تهران ۰۶:۵۷

عذرخواهی طائب از برادر داماد رئیسی در پی افشای فایل صوتی


مهدی طائب، فرمانده قرارگاه عمار، در پی اظهاراتش درباره دست داشتن میثم نیلی، برادر داماد رئیس‌جمهوری ایران، در افشای ماجرای سیسمونی‌گیت خانواده محمدباقر قالیباف، از آقای نیلی عذرخواهی کرد.

وی روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت به خبرگزاری تسنیم گفت: «بنده به هیچ عنوان نگفتم آقای میثم نیلی، این سفر را لو داده یا پشت پرده آن بوده است؛ این ادعا بخشی از سؤال یکی از حاضرین بود که بنده برای پاسخ، ابتدا سؤال را تکرار و سپس پاسخ گفتم.»

این ادعا در حالی است که او در فایل صوتی منتشر شده درباره عامل افشای سیسمونی‌گیت می‌گوید: «میثم نیلی دیگر. الان هم یک سر خط او است. ما نمی‌دانیم که آیا وزارت اطلاعات در این قضیه دخالت داشته یا نداشته.»

آقای طائب همچنین گفت که فایل صوتی «تقطیع شده و صرفا چند دقیقه‌ای از جلسه دو تا سه ساعته را منعکس می‌کند».

تکذیب و عذرخواهی طائب در حالی است که ساعاتی پیش وکیل میثم نیلی از ثبت شکایت موکل خود علیه مهدی طائب فرمانده قرارگاه عمار خبر داد.

شبکه خبری ایران اینترنشنال روز جمعه، ۱۶ اردیبهشت، خبر داد فایلی صوتی در اختیار دارد که در آن مهدی طائب، ضمن دفاع از محمدباقر قالیباف، افشاگر جنجال سیسمونی‌گیت را آقای نیلی معرفی می‌کند.

سایت رجانیوز روز شنبه ۱۷ اردیبهشت گزارش داد که ظهر امروز شکایت آقای نیلی از فرمانده قرارگاه عمار در دادسرای ویژه روحانیت تهران ثبت شد.

وکیل میثم نیلی گفته بود با توجه به اینکه پس از گذشت دو روز هیچ اقدام اصلاحی از سوی آقای طائب مشاهده نکردیم، در نهایت مجبور به ثبت شکایت شدیم.

وی ادعای مهدی طائب را «کذب محض» خواند. هنوز معلوم نیست بعد از عذرخواهی طائب این پرونده بسته شود یا نه.

در هفته‌های اخیر به دنبال انتشار تصاویر همسر، دختر و داماد آقای قالیباف در فرودگاه بین‌المللی تهران همراه با «بار زیاد» حاوی وسایل نوزاد، در شبکه‌های مجازی گزارش‌های تائیدنشده‌ای هم از خرید دو دستگاه آپارتمان به نام محمدرضا بحیرایی، داماد او، منتشر شد.

با استفاده از گزارش‌های رجانیوز، تسنیم و رادیو فردا؛ د.خ/س.ن

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG