لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۰۵:۴۲

بزرگ‌ترین اکوکمپ کویری ایران به خاطر حجاب اجباری پلمب شد


در ادامه برخوردهای قضایی ایران با اماکن تجاری و گردشگری به خاطر وادار کردن زنان به حجاب اجباری، کمپ کویری متین‌آباد در نطنز پلمب شد.

خبرگزاری رکنا روز سه‌شنبه ۲۳ اسفند، خبر پلمب بزرگ‌ترین اکوکمپ کویری ایران را به نقل از بنیان‌گذار آن گزارش داد و این اتفاق را به مثابه «شوک اقتصادی» به مجموعه کمپ متین‌آباد دانست.

هادی اشرف واقفی اظهار داشت: «صبح شنبه به محل کمپ مراجعه کردند و ضمن دستور برای تخلیه مسافران حاضر در کمپ اعلام کردند که کمپ متین‌آباد به دلیل رعایت نکردن حجاب از سوی گردشگران پلمب است.»

این گزارش می‌گوید، کمپ کویری متین‌آباد برای نوروز قرار است پذیرای ۵ هزار مسافری باشد که از قبل رزرو کرده‌اند. اما اکنون مشخص نیست تکلیف مسافرانی که در این کمپ برای اقامت خود جایی رزرو کرده‌اند چه می‌شود.

آقای واقفی در پاسخ به این سئوال که آیا از قبل هشداری به مجموعه داده شده بود گفت: «همیشه تاکید بر رعایت حجاب بوده است. ما هم روی دیوار مجموعه رعایت حجاب را به مسافران تاکید کرده‌ایم، ولی نمی‌توانیم شخصا در این خصوص ورود کنیم.»

طی هفته‌ها و روزهای اخیر گزارش‌های متعددی حاکی از پلمب مجتمع‌ها و واحدهای تجاری و اماکن گردشگری به خاطر عدم رعایت حجاب اجباری مراجعان یا کارکنان آن منتشر شده که آخرین آن پلمب هتل سرای عامری‌ها در کاشان و مجتمع تجاری الماس در تهران بود، امری که به بی‌کاری صدها نفر در آستانه عید نوروز منجر شده است.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری رکنا و رادیو فردا؛ س.ن

XS
SM
MD
LG