لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۵۷

تحقيقات روسيه در خصوص مرگ جاسوس پيشين آن کشورروسيه تحقيقات ويژه ای را در خصوص مرگ الکساندر ليتوی نی ينکو Litvinenko Aleksandr جاسوس پيشين آن کشور به جريان انداخت .


دادستانهای روسيه همچنين تحقيقاتی را نيز در مورد آنچه پرونده اقدام به قتل ديميتری کوفتون Dmitry Kovtun / از افراد کليدی در پرونده کشته شدن ليتوی نی ينکو می گويند، اغاز ميکنند .


خبر گزاری روسی اينتر فکس پنج شنبه از قول منابع نام برده نشده گزارش داد، ديميتری کوفتون Dmitry Kovtun شاهد کليدی مسموم شدن جاسوس پيشين روس، در وضعيت بحرانی در بيمارستان مسکو بستری است .


به گفته خبر گزاری اينتر فکس، ديميتری کوفتون، روز پنج شنبه، بلافاصله پس از باز جويی شدن از سوی پليس بريتانيا و بازپرسان روسی به حال اغما فرو رفته است .


مقامات قضايی روس اعلام کردند که وی نيز احتمالا دچار نوعی مسموميت از مواد راديو اکتيو است .


همچنين روز گذشته اداره مراقبت های بهداشتی بريتانيا اعلام کرد آزمايشها نشان داده است، که اثار ماده سمی پلونيوم ۲۱۰ در بدن ۷ تن از کارکنان هتلی که ليتوی نی ينکو و کوفتون در آن با يکديگرملاقات کرده اند،يافت شده است .


الکساندر ليتوی نی ينکو Litvinenko Aleksandr جاسوس پيشين روسيه ۲۳ ماه نوامبر- حدود دوهفته پيش در لندن، بر اثر مسموميت از ماده سمی راديواکتيو موسوم به پلونيوم ۲۱۰ جان سپرد.


XS
SM
MD
LG