لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ تهران ۲۲:۲۰

دی کاپریو و ايستوود با خود رقابت می کنند


تنها دو روز پس از دریافت نامزدی جوایز منتقدین فیلم آمریکا، نام لیوناردو دی کاپریو دو بار دیگر جزو نامزدهای جایزه معتبر گلدن گلوب در رده بندی بهترین بازیگر مرد سال اعلام شد.

با آغاز فصل جوایز سینمایی در هالیوود و با اعلام اسامی نامزدهای گلدن گلوب به نظر می رسد که برخی از کاندیداهای جوایز سینمایی امسال چون کلینت ایستوود و لیوناردو دی کاپریو در رده بندی بهترین کارگردان سال و بهترین بازیگر مرد سال هر یک با دو نامزدی در همان رده بندی، امسال با خود به رقابت خواهند پرداخت.


تنها دو روز پس از دریافت نامزدی جوایز منتقدین فیلم آمریکا، نام لیوناردو دی کاپریو دو بار دیگر جزو نامزدهای جایزه معتبر گلدن گلوب در رده بندی بهترین بازیگر مرد سال اعلام شد.


لیوناردو دی کاپریو یک بار برای بازی در فیلم تازه مارتین اسکورسیزیز به نام دیپارتد با شرکت جک نیکلسون به نامزدی جایز گلدن گلوب رسید و بار دیگر برای بازی در فیلم پر سرو صدای الماس خونین که در آن، او نقش یک دلال الماس، زاده آفریقای جنوبی را بازی می کند.


آقای دی کاپریو در اين فيلم با لهجه مخصوص آفریقایی سخن می گوید.


کلينت ايستوود، کارگردان و هنرپيشه سرشناس هاليوود، ديگر کسی است که در رقابت های جوایز سینمایی امسال در یک رده بندی با خود به رقابت می پردازد.


نام آقای ایستوود، برای کارگردانی دو فیلم پرچم پدران ما و نامه هایی از آیووجیما در رده بندی بهترین کارگردان سال برای دریافت جوایز گلدن گلوب اعلام شد.


کمدین انگلیسی تبار، ساشا بارون کوهن نیز در دو رده بندی مختلف برای بهترین فیلم کمدی سال و بهترین بازیگر کمدی سال نامزد جایزه گلدن گلوب شده است.


اما ستاره اصلی فهرست نامزدهای گلدن گلوب فیلم بابل، چهار ماجرا از چهارگوشه جهان از مکزیک تا مراکش و ژاپن است که در یک نقطه با هم تلاقی می کنند.


این فیلم نامزد دریافت هفت جایزه مختلف از جمله بهترین بازیگر مرد سال برای برد پیت و بهترین فیلمنامه و بهترین فیلم دراماتیک سال شد.


هلن میرن بازیگر سرشناس تئاتر و سینمای انگلستان نیز برای دو نقش مختلف در فیلم الیزابت اول و فیلم کویین نامزد جایزه گلدن گلوب در رده بندی بهترین بازیگر زن سال شد.


وی همچنين در رده بندی بهترین بازیگر زن سال در یک سریال تلویزیونی به نام پرایم ساسپکت نیز نامزد دریافت جایزه بازیگری شد.


در چشم اندازی به نامزدهای احتمالی جوایز اسکار نام کیت بلانشت نیز برای بازی در دو نقش مختلف در دو فیلم بابل و گود جرمن بر سر زبان هاست و همچنین هیو جکمن که در سالی که گذشت توانست در دو فیلم چشمه و پرستیژ مورد توجه منتقدین سینمایی قرار گیرد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG