لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۱:۳۷

اثرات اقتصادی برگزاری مسابقات المپيک در شهر لس آنجلس


لس انجلس در سال ۱۹۸۴ ميزبان المپيک بوده است.

کارشناسان برآورد می کنند که برگزاری احتمالی مسابقات المپيک در شهر لس آنجلس بيش از ۷ ميليارد دلار و ۶۷ هزار شغل تازه برای اين شهر به همراه خواهد داشت .


مطالعات کارشناسان اقتصادی نشان داده است در صورت برگزاری مسابقات المپيک سال ۲۰۱۶ در شهر لس آنجلس، اين مسابقات اثرات مهم و قابل توجهی بر روی شرايط اقتصادی اين شهر خواهد داشد.


طبق نتايج مطالعاتی که به تازگی توسط «سازمان تحقيقات اکونوميک» منتشر شده برگزاری مسابقات المپيک ۲۰۱۶ در لس آنجلس جمعيتی، بالغ بر ۸۷۵ هزار نفر را از سراسر جهان به اين شهر سرازير خواهد کرد .


بنا بر گفته آقای آنتونيو ويارگوزا، شهردار شهر لس آنجلس «مزايده هايی که برای برگزاری مسابقات المپيک ۲۰۱۶ به شهرداری ارائه شده بخوبی نمايانگر اين واقعيت است که حضور المپيک در لس آنجلس از نظر اقتصادی حکم دريافت مدال طلا برای اين شهر را دارد . اين روندی است که می تواند تا سال ها اثرات مثبتی بر روی اقتصاد کلی شهر لس آنجلس داشته باشد.»


ديويد ويلکاکس، کارشناس «سازمان تحقيقات اکونوميک»، آمار منتشر شده را يک حدس محافظه کارانه می خواند و حتی معتقد است که با آغاز حرکت و پيشروی اين طرح، راه های به دست آوردن عوايد تازه از آن نيز چندين برابرخواهد شد .


بری سندرز،«رييس کميته المپيک کاليفرنيای جنوبی» اعتقاد دارد که در مراحل اوليه، صدها هتل، رستوران و مراکز خريد، از درآمد حاصل از برگزاری المپيک در شهر لس آنجلس بهره مند خواهند شد .


علاوه بر آن بيش از ۶ ميليون بليت برای تماشای مسابقات مختلف به فروش خواهد رسيد.


آقای سندرز معتقد است که لس آنجلس، که پيش از اين يکبار ديگر ميزبان المپيک بوده، برای برگزاری اين مسابقات نيازی به ايجاد اماکن تازه ندارد.


منافع و عوايد حاصل از اجرای مراسم المپيک ۲۰۱۶ در شهر لس آنجلس به قدری چشمگير است که اعضای شورای شهربا تصويب بودجه ای ۵۰۰ ميليون دلاری، تضمين کرده اند که چنانچهشهر لس آنجلس در مزايده برگزاری المپيک برنده ولی در طول برگزاری اين مسابقات متضرر شود، اين ضررها را جبران کنند .


روز چهاردهم ماه جاری، کميته المپيک ايالات متحده آمريکا نام ميزبان مسابقات المپيک ۲۰۱۶ را از ميان دو شهر شيکاگو و لس آنجلس اعلام خواهد کرد و پس از آن در سال ۲۰۰۹ کميته بين المللی المپيک نيز از ميان نامزدهای مختلف يک شهر را برای برگزاری اين مسابقات انتخاب خواهد کرد .


تاکنون شهر های توکيو در ژاپن، ريو دوژانيرو در برزيل و پراگ، پايتخت جمهوری چک، به طور رسمی پيشنهاد ميزبانی المپيک ۲۰۱۶ را به کميته بين امللی المپيک ارايه کرده اند.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG