لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۱۴

احمدی‌نژاد: براندازی نرم در ایران شکست خورد


احمدی نژاد می گوید، دشمنان به دنبال براندازی نرم بودند.
يک روز پس از آن که شورای نگهبان نتايج انتخابات رياست جمهوری در ايران را تاييد کرد، محمود احمدی‌نژاد گفته است: «توطئه دشمنان» برای «براندازی نرم» در ايران با شکست روبه رو شده است.

محمود احمدی‌نژاد در سخنانی در جمع کارکنان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، از انتخابات رياست جمهوری به عنوان يک رفراندوم نام برد و اظهار داشت:« ملت ايران در اين مسير پيروز شدند و دشمنان علی رغم توطئه های پنهان و آشکاری که جهت براندازی نرم طراحی کرده بودند، شکست خورده و به اهدافشان نرسيدند.»

گفتنی است، در جريان مبارزات انتخاباتی در ايران و در واکنش به استفاده يکی از نامزدها از نمادهای رنگی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم اعلام کرده بود، هر گونه تلاش برای «انقلاب مخملی» در جمهوری اسلامی را در «نطفه» خفه می‌کند.

محمود احمدی‌نژاد در سخنان روز سه شنبه خود بدون اشاره به انتقاداتی که نسبت به نحوه برگزاری انتخابات رياست جمهوری و شمارش آرا مطرح شده است، از اين انتخابات به عنوان «موج دمکراسی خواهی در ميان مردم ايران» ياد کرد و اظهار داشت:« دشمن به دنبال اين است که اقتدار ملت ايران را که با حضور ۸۵ درصدی مردم در انتخابات به دست آمده تضعيف نمايد.»

اين در حالی است که اصلاح‌طلبان می‌گويند، ميزان بالای مشارکت در انتخابات اخير رياست جمهوری نشان‌دهنده خواست اکثريت مردم ايران برای ايجاد تغيير در شرايط کنونی به دليل نارضايتی آنها از سياست‌های دولت احمدی‌نژاد بوده است.

محمود احمدی‌نژاد همچنين با تقدير از «تلاش وزارت اطلاعات در شناسايی و مقابله با عناصر توطئه‌گر داخلی و وابسته به بيگانگان» از اين وزارتخانه خواست، «به آسيب شناسی انتخابات پرداخته و نقاط ضعف را مشخص کند.»

پيشتر غلامحسين محسنی اژه‌ای وزير اطلاعات ادعا کرده بود، اسنادی از دخالت برخی کشورهای خارجی در «ناآرامی‌های اخير» در اختيار دارد. در همين راستا نه تن از کارکنان ايرانی سفارت بريتانيا در تهران در روزهای گذشته بازداشت شده‌بودند که پنج تن از آنها روز دوشنه آزاد شدند.

پس از اعلام نتايج انتخابات رياست جمهوری در ايران شمار زيادی از طرفداران نامزدهای اصلاح‌طلب در اعتراض به تقلب در انتخابات دست به تظاهرات آرام زدند که با مداخله نيروهای امنيتی و بسيج دست کم بيست تن از تظاهرکنندگان کشته شدند.

آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی بارها «قدرتهای بيگانه» را به عنوان عامل اين اعتراض‌ها معرفی کرده و آنها را به تلاش برای «براندازی نرم» متهم کرده‌است.

طرفداران دولت نهم همچنين خواستار تحت پيگرد قرار گرفتن ميرحسين موسوی يکی از نامزدهای طرفدار اصلاحات در انتخابات رياست جمهوری شده‌اند که هواداران وی طی دو هفته گذشته با برگزاری تجمعاتی آرام به نتايج انتخابات اعتراض کرده‌اند.
XS
SM
MD
LG