لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۱۳
در حالى که در سال گذشته خورشیدى میزان طلاق در ایران در مقایسه با سال پیش از آن بیش از دو درصد افزایش را شاهد بوده است، در مدت مشابه میزان ازدواج‌هاى ثبت شده بیش از دو درصد کاهش یافته است.

بر اساس آخرین آمارهاى منتشر شده توسط سازمان ثبت احوال ایران سال ۱۳۸۸ در مقابل هر ۱۰۰ ازدواج صورت گرفته در کشور ۱۴ مورد طلاق روى داده است.

بر اساس این آمار که مربوط به ۱۱ ماه از سال گذشته است، میزان طلاق‌هاى ثبت شده در ایران ۱۱۴ هزار و ۶۷۴ مورد بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال پیش از آن دو ممیز ۱۳ دهم درصد افزایش را نشان مى‌دهد.

همچنین ۸۵ درصد کل طلاق‌هاى صورت گرفته در ایران در مناطق شهرى و ۱۵ درصد دیگر در مناطق روستایى کشور روى داده است.

در این میان استان تهران با ۳۱ هزار و ۴۴۹ مورد طلاق از این نظر در کشور پیشتاز بوده است و در رده‌هاى بعدى استان خراسان رضوى با ۱۱ هزار و ۳۸۴ مورد و استان اصفهان با ۶۶۴۵ مورد طلاق در رده‌هاى بعدى قرار دارند.

استان‌ خراسان جنوبى با ۵۴۴، استان کهکیلویه و بویراحمد با ۶۱۸ و استان چهارمحال و بختیارى با ۷۸۹ مورد طلاق کمترین میزان طلاق در ایران را در سال گذشته خورشیدى به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین بر اساس آمارهاى سازمان ثبت احوال ایران، تنها در استان خراسان جنوبى میزان طلاق نسبت به سال ۱۳۸۷ کاهش داشته است که کاهش حدود چهار درصد بوده است.

بقیه استان‌هاى ایران با افزایش میزان طلاق روبرو بوده‌اند که در این میان بیشترین میزان افزایش طلاق با هفت ممیز ۳۶ دهم درصد به استان یزد مربوط مى‌شود. استان چهارمحال ‌و بختیارى نیز با افزایش شش ممیز ۳۲ دهم درصد از این نظر در رده دوم قرار دارد.

بیشتر طلاق‌هاى صورت گرفته در ایران مربوط به گروه سنى ۲۵ تا ۲۹ سال است. همچنین در سال گذشته خورشیدى سه هزار و ۹۱۷ مرد بالا ۶۰ سال همسران خود را طلاق داده‌اند.

افزایش میزان طلاق در حالى است که در سال گذشته خورشیدى از میزان ازدواج نیز کاسته شده است.

بر اساس آمارهاى سازمان ثبت احوال در یازده ماه سال گذشته خورشیدى ۸۰۴ هزار و ۶۲۸ ازدواج در ایران به ثبت رسیده است که این میزان نسبت به سال پیش از آن دو و نیم درصد کاهش داشته است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG