لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۲۰

على حکمت و محمد رضا زهدى بازداشت شدند


علی حکمت (راست)و محمدرضا زهدی
در حالى که یک سایت خبرى حامى جنبش سبز در ایران از بازداشت على حکمت، نعمت احمدى و محمد رضا زهدى در روز جمعه خبر داده است، گزارش‌هاى دیگر از بازداشت گسترده دانشجویان معترض در مشهد حکایت دارد.

به نوشته سایت اینترنتى جرس، ماموران امنیتى صبح روز جمعه با مراجعه به مزرعه على حکمت در نزدیکى ساوه، وى را به همراه نعمت احمدى، وکیل پایه یک دادگسترى، محمد رضا زهدى، سردبیر روزنامه توقیف شده آریا و مهسا حکمت خبرنگار روزنامه اعتماد بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، ماموران ابتدا تنها قصد بازداشت آقاى حکمت، سردبیر روزنامه توقیف شده خرداد و از فعالان مطبوعاتى را داشتند، اما پس از هماهنگى با مرکز سایر افراد را نیز بازداشت و با خود برده‌اند.

این در حالی است که گزارش هایی در خصوص آزادی نعمت احمدی ساعاتی پس از بازداشت منتشر شده است.

دور تازه بازداشت روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسى و اجتماعى در ایران از بعد از ظهر روز عاشورا آغاز شده و تاکنون شخصیت‌هایى مانند علیرضا بهشتى، مشاور ارشد میرحسین موسوى، ابراهیم یزدى، دبیرکل نهضت آزادى، ماشاالله شمس‌الواعظین، روزنامه‌نگار و سخنگوى انجمن دفاع از مطبوعات، مرتضی کاظمیان، روز نامه نگار و عضو انجمن دفاع از مطبوعات ایران، عمادالدین باقى، روزنامه‌نگار و از موسسان انجمن دفاع از حقوق زندانیان و مشاور مهدى کروبى در زمان انتخابات و نیز قربان بهزادیان‌نژاد، رئیس ستاد انتخاباتى میرحسین موسوى بازداشت شده‌اند.

همچنین به گفته مقامات قضایی ایران در جریان تظاهرات معترضان به نتایج انتخابات در روز عاشورا پانصد تن از تظاهرکنندگان نیز دستگیر شده‌اند.

از سوى دیگر سایت اینترنتى جرس گزارش داده است، که روز پنج‌شنبه حدود ۲۰۰ تن از دانشجویان معترض دانشگاه آزاد مشهد در جریان حمله نیروهاى گارد ویژه و لباس شخصى‌ها بازداشت شده‌اند.

این بازداشت‌ها به دنبال برگزارى تجمع سکوت بیش از سه هزار دانشجوى دانشگاه آزاد مشهد در روز پنجشنبه در اعتراض به حمله لباس‌شخصى‌ها به این دانشگاه صورت گرفته است.

بر اساس گزارش‌هاى رسیده از ایران روز چهارشنبه نیروهاى لباس شخصى با «چاقو، قمه و چوب‌دستى» به دانشگاه آزاد مشهد حمله کردند که در جریان آن دهها دانشجو زخمى شدند که حال دو تن از آنان وخیم گزارش شده است.

به نوشته سایت جرس، صدرا میردامادى، «از بستگان نزدیک آیت‌الله خامنه‌اى» و همه اعضاى شوراى مرکزى انجمن اسلامى دانشگاه آزاد مشهد در میان بازداشت‌شدگان هستند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG