لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۵:۱۳

احمدی‌نژاد در تلویزیون؛ معترضان بر پشت‌بام‌ها


محمود احمدی‌نژاد جلو دوربین صداوسیما
پنج‌شنبه شب همزمان با گفت‌وگوی زنده تلویزیونی محمود احمدی‌نژاد درباره اعضای کابينه جدید خود و معرفی آنها، شهروندان معترض تهرانی در برخی نقاط این شهر بار دیگر به تظاهرات دست زدند.

بر اساس گزارش‌های رسیده از تهران، پنج‌شنبه شب ده‌ها تن از ساکنان شهرک آپادانای تهران همزمان با پخش سخنان آقای احمدی‌نژاد از تلویزیون جمهوری اسلامی، در اقدامی خودجوش در محوطه این شهرک جمع شده و با سر دادن شعارهایی نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کردند.

از جمله شعارهای مردم در شهرک آپادانای تهران می‌توان به «مرگ بر ديکتاتور»، «مرگ بر احمدی» ، «آزادی انديشه از پنجره نمي‌شه»، «درد ما درد شماست، مردم به ما ملحق شويد» و خواندن «سرود یار دبستانی» اشاره کرد.

شهرک آپادانای تهران در هفته‌های گذشته و به‌ویژه پس از انتشار خبر مرگ سهراب اعرابی هر از چندگاهی شاهد برگزاری تظاهرات شبانه در اعتراض به «تقلب» در انتخابات رياست جمهوری بوده است.

خانواده سهراب اعرابی يکی از کشته‌شدگان اعتراض‌های اخير نیز که در این شهرک سکونت دارند، روز پنج‌شنبه مراسم چهلمین روز کشته شدن سهراب را در بهشت زهرا برگزار کردند.

به نوشته «جرس»، یکی از سایت‌های متعلق به فعالان جنبش سبز ایران، خانواده اعرابی برای پرهیز از هر گونه «مشکلی» برای طرفداران میرحسین موسوی مراسم چهلم سهراب را تنها با حضور بستگان و نزدیکان برگزار کردند.

گزارش‌های دیگر حاکی از آن است که همزمان با آغاز سخنرانی تلویزیونی احمدی‌نژاد در سایر نقاط تهران نیز فریادهای «الله اکبر» و «مرگ بر دیکتاتور» به گوش می‌رسید.

همچنین در برخی از خیابان‌ها جوانان موتورسوار و رانندگان خودروها با زدن بوق‌های ممتد به همراهی با شعارهای اعتراض‌آمیز پرداختند.

براساس گزارش‌های رسیده از تهران نیروهای امنیتی شامل لباس‌شخصی‌های بسیجی و ماموران پلیس نیز در خیابان‌های اصلی شهر سرگرم گشت‌زنی بودند.

برخی گزارش‌های دیگر حاکی از آن است که اعتراض‌های مردمی همزمان با گفت‌وگوی تلویزیونی آقای احمدی‌نِژاد در سایر شهرهای ایران مانند اصفهان، شیراز، اهواز، آبادان، کرمانشاه و قزوین نیز انجام گرفته است.

به دنبال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران و گسترش اعتراض‌ها نسبت به نتایج آن، مقام‌های جمهوری اسلامی فعالیت رسانه‌های مستقل و خارجی را در کشور محدود کرده‌اند و از این رو اخبار مربوط به حرکت‌های اعتراض‌آمیز تنها از طریق کانال‌های غیررسمی و برخی سایت‌های اینترنتی قابل دسترسی است.
XS
SM
MD
LG