لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۰۷:۱۱

بازداشت بیش از ۲۰۰ نفر به جرم حمل چاقو در تهران


نیروى انتظامى جمهورى اسلامى از روز شنبه طرحى را با عنوان «طرح برخورد با حاملان سلاح سرد» در تهران آغاز کرده است که در جریان آن بیش از ۲۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.

به گزارش خبرگزارى دانشجویان ایران، ایسنا، حسین ساجدى‌نیا، فرمانده نیروى انتظامى تهران روز شنبه اعلام کرده است، در چارچوب «طرح برخورد با حاملان سلاح سرد»، بیش از ۲۰۰ نفر در تهران بازداشت شده‌اند.

به گفته وى این طرح از ساعت هشت صبح شنبه در پایتخت ایران آغاز شده و در کمتر از پنج ساعت این عده بازداشت شده‌اند.

فرمانده نیروى انتظامى تهران با بیان این که «اکثر بازداشت‌شدگان سابقه‌دار» هستند، گفته است از بازداشت‌شدگان «چاقوهاى غیرمتعارف مانند قمه و شمشیر» کشف و ضبط شده است.


مقام‌هاى نیروى انتظامى جرائم افراد بازداشت شده را «عربده کشى، زور‌گیرى، سرقت، مزاحمت براى نوامیس مردم، شرارت و سلب آسایش شهروندان» اعلام کرده بودند.

با این حال در جریان سرکوب خونین اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهورى در سال گذشته، برخى از سایت‌هاى نزدیک به فعالان جنبش سبز از «ساماندهى اراذل و اوباش» توسط نیروى انتظامى براى استفاده از آنها در سرکوب مردم و شکنجه بازداشت‌شدگان رویدادهای پس از انتخابات خبر داده بودند.

در این میان فرمانده نیروى انتظامى تهران بزرگ در توجیه طرح «برخورد با حاملان سلاح سرد» گفته است: «در پى درخواست مردم و تحقیقات صورت گرفته توسط دو دانشگاه معتبر تهران مشخص شد ، ۹۳ درصد مردم خواستار برخورد با حاملان چاقوهاى نامتعارف هستند و ۸۷ درصد از مردم نیز مى‌خواهند که پلیس با این افراد برخورد کنند.»

از سوى دیگر به گزارش خبرگزارى کار ایران، ایلنا، محسن عقیلى، فرمانده نیروى انتظامى اصفهان، نیز روز شنبه گفته است: «ماموران انتظامى این فرماندهى طى ۴۸ ساعت گذشته تعداد ۲۴ نفر از افراد مزاحم را که با حمل سلاح سرد براى مردم ایجاد مزاحمت مى کردند دستگیر کردند.»

وى همچنین با بیان این که «طرح پاکسازى پارک‌ها و تفرجگاه‌ها» از اول تابستان سال جارى در اصفهان در حال اجرا است، از توقیف ۵۴ وسیله نقلیه «مزاحم» در دو روز گذشته در این شهر خبر داده است.

نیروى انتظامى جمهورى اسلامى از اوایل خرداد ماه طرح دیگرى با عنوان «طرح برخورد با مزاحمان نوامیس» را اجرا کرده بود که در روزهاى اول اجراى این طرح در تهران هر روز به طور متوسط ۱۵۰ خودرو توقیف شده بود.

دیدن نظرات (۲۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG