لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۰۷
«راک‌ملت» (RockMelt) شرکتی که از طرف گروهی از پیشکسوتان شرکت رایانه‌ای «نت‌اسکیپ» تأسیس شده قرار است این هفته مرورگر اینترنتی تازه‌ای را به بازار بیاورد که باعث راحتی زیاد برای اعضای شبکه‌های اجتماعی خواهد شد. «نت‌اسکیپ» همان شرکتی است که اولین مرورگر تجاری را نیز به صحنه زندگی کاربران اینترنت وارد کرد.

صفحه این مرورگر تازه که خود نیز «راک‌ملت» نام دارد مشابه با صفحات مرورگرهای رایج است اما در دو سوی صفحه آن دو نوار باریک گنجانده شده که خبر خوش تازه برای کاربران فیس‌بوک و توئیتر در این دو نوار نهفته است.

در نوار سمت چپ، تصاویر دوستان کاربر قرار گرفته و در نوار سمت راست علائم سایت‌های اجتماعی مورد علاقه کاربر مانند فیس‌بوک و توئیتر.
با این کار، کاربر می‌تواند دوستان خود را در مرورگر دم دست داشته باشد و در هر لحظه با آنها گپ بزند یا ترکیب دوست‌های دم دستی را عوض کند.
باز کردن کادری برای چت کردن در مرورگر راک‌ملت

در این مرورگر با کلیک بر روی دکمه‌ای به نام «اشتراک»، به راحتی می‌توان صفحه یا ویدئوی یوتیوب یا هر قلم جنس دیگر را به فیس‌بوک، توئیتر یا سایت‌های دیگر فرستاد. هم‌چنین با کشیدن یک عکس، ویدئو یا متن به روی تصویر دوستانتان و رها کردن ماوس می‌توانید آن تصاویر و متن‌ها را به دوستانتان بفرستید.

عکس خود شما در بالای لبه چپ قرار می‌گرد که با کلیک بر روی آن می‌توانید وضعیت فیس‌بوک خود را به‌روز کنید.

برای فرستادن پیام شخصی یا گپ زدن با دوستان هم کافی است روی عکس‌های آنها کلیک کنید. البته برای کار با «راک‌ملت» باید هر بار با پسوورد به سیستم آن وارد شد که این البته به امنیت محیط کار شما کمک می‌کند.

مارک اندریسن، از بنیادگذاران مرورگر قدیمی‌تر «نت‌اسکیپ» که شرکت او هم اینک تأمین‌کننده اصلی پروژه راک‌ملت است در مورد این مرورگر جدید به روزنامه نیویورک تایمز می‌گوید: «اگر در سال‌های ۹۲ و ۹۳ خبر داشتیم که قرار است فیس‌بوک و توئیتر و گوگل ابداع بشود حتماً آنها را هم در مرورگرمان می‌گنجاندیم.»
او می‌افزاید: «حالا فرصتی ایجاد شده تا برگردیم و کار را این‌بار به نحو درست انجام بدهیم.»

به نظر می‌آید استفاده از چنین مرورگرهایی توسط کارمندان و کارکنان شرکت‌ها و دفاتر به دردسرهای کارفرماها برای کنترل بازیگوشی این کارمندان اضافه خواهد کرد.

کار کردن جدی در صفحه‌ای که هر لحظه تمام دوستان شخص، آماده به چت، دورش نشسته باشند کار ساده‌ای نیست.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG