لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۱۵

رحيمی: در صورت هرگونه تهديد سوريه، ايران در کنار دمشق خواهد بود


معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران، محمدرضا رحیمی
معاون اول رييس جمهوری اسلامی ايران محمد رضا رحيمی در دمشق گفت: در صورت هرگونه تهديد سوريه، تهران در کنار دمشق خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ها، محمدرضا رحيمی روز جمعه در دمشق و با اشاره به هرگونه بروز احتمالی تنش ميان اسراييل و سوريه گفت: ما در همه مسايل در کنار سوريه هستيم و در مقابل هر تهديدی محکم و پا بر جا ايستاده ايم .

آقای رحيمی گفته در صورت هرگونه تخاصمی به سوريه که به مثابه درازتر کردن پاها از گليم باشد، «پاهای آنها به اندازه ای که از گليم دراز شده، قطع خواهد شد.»

این در حالی است که اهود باراک، وزيردفاع اسرائيل نيز که درآمريکا بسرمی برد، پنجشنبه درسخنرانی درهمآيش کميته يهودی-آمريکائی درکنارخانم کلينتون، گفت که کشورش «سوريه و لبنان را مسوول هرگونه شليک راکتی ازسوی حزب الله تلقی خواهد کرد».

درهمين حال، آقای باراک گفت که کشورش «علاقه ای به وخيم کردن اوضاع ندارد اما تلاشهائی را که برای تغييرقوای منطقه انجام می شود، با دقت دنبال می کند»، و افزود که «ما ابرهای تيره ای را درافق می بينيم؛ حماس درجنوب اسرائيل، حزب الله درشمال و البته ايران».

محمد رضا رحيمی، در دمشق همچنين افزود: سوريه آمادگی مقابله با هر نوع تهديد را دارد و ايران هم در اين مسير در کنار سوريه خواهد بود.

رابرت گيتس، وزيردفاع آمريکا نيزسه شنبه گذشته گفته بود :«سوريه و ايران حزب الله را به جنگ افزار و راکت مجهز می کنند و حزب الله بيشتر از ارتش های بسياری در جهان سلاح و راکت دارد».

آقای گيتس مشخصا به نوع راکت ها اشاره نکرده بود. سايرمقامات آمريکا نيز می گويند که هنوز به اين اطمينان نرسيده اند که محموله های جنگ افزارارسالی از سوريه برای حزب الله، شامل موشک های اسکاد بوده است.

موشک های زمين به زمين اسکاد ازبرد لازم برای هدف قراردادن همه نقاط اسرائيل برخورداراست. گزارش هايی در هفته های اخير درباره ارسال محموله ای از موشک اسکاد از سوی سوريه به حزب الله لبنان منتشر شد ولی دمشق اين گزارش ها را تکذيب کرد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG