لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۱۹
ديه گو مارادونا نامش در ميان سه مربی فوتبال از آمريکای لاتين است که خواهان جانشينی کارلوس کوئيروژ، مربی برکنار شده و زنده کردن دوباره اميدهای تيم ملی پرتغال در راه صعود به جام يورو ۲۰۱۲ هستند.

به گزارش خبرگزاری رويترز فدراسيون فوتبال پرتغال (اف پی اف) هفته گذشته کوئيروژ را به دليل شش ماه محروميت به دليل توهين به ماموران ضد دوپينگ، از سرمربيگری تيم ملی اخراج کرد و انتظار می رود ظرف چند روز آينده نام جانشين او اعلام شود.

مارادونا که پس از جام جهانی به دليل ترک شغل خود به عنوان مربی تيم ملی آرژانتين بيکار است، به همراه هموطنش خوزه پکرمان و مربی سابق تيم ملی مکزيک، خوزه آگيره نامزدهای جانشينی کوئيروژ اعلام شده اند.

از سوی رسانه های داخلی پرتغال نام پائولو بنتو، مربی پيشين تيم اسپورتينگ ليسبون به عنوان بيشترين بخت دار مربيگری تيم ملی پرتغال اعلام شده است. اما بر پايه گزارش های ديگر، بعضی مديران فدراسيون فوتبال پرتغال معتقدند که تيم ملی به يک مربی بيگانه با درجه بين المللی نياز دارد که بتواند با ستارگان جهانی نظير کريستيانو رونالدو کار کند. به اعتقاد آنان رونالدو زير دست کوئيروژ نتوانست درخشش داشته باشد.

اميدهای پرتغال برای راهيابی به يورو ۲۰۱۲ با شروع نااميد کننده تيم ملی خدشه دار شد که تساوی چهار بر چهار با قبرس در خانه، و شکست يک بر صفر در نروژ را بدنبال داشت.

آلخاندرو مانکوسو، يکی از دستياران مارادونا در هنگام رهبری تيم ملی آرژانتين، به روزنامه ورزشی آبولا گفت: «اين که سرمربيگری تيم ملی پرتغال توجه مارادونا را جلب کرده، حقيقت دارد. ديه گو و من در مورد آن صحبت کرديم و اين طرحی است که ما را جلب کرده است. او علاقه به پذيرش اين مسئوليت و توان دسترسی به آن را دارد. اما هنوز تماسی برقرار نشده است.»

برپايه گزارش مدير برنامه پکرمان، ديگر مربی پيشين تيم ملی آرژانتين، او نيز برای مسئوليت کار سرمربيگری تيم ملی پرتغال، مورد توجه قرار گرفته است.

خوزه سانچز پاررا، مدير برنامه پکرمان به راديو رناسنکا از پرتغال گفت: «بسياری از تيم های ملی خواهان پکرمان هستند، اما او علاقه ای به پذيرش آنها ندارد. اما در مورد تيم ملی پرتغال، بله اوعلاقمند است.»

او می افزايد آگيره که در ماه ژوئن گذشته از مربيگری تيم ملی مکزيک کناره گيری کرد نيز تمايل خود را برای گرفتن اين مسئوليت ابراز کرده است.

پيش از کوئيروژ نيز پرتغال يک مربی از آمريکای لاتين داشت. لوئيز فيليپه اسکولاری برزيلی اين تيم را به مسابقه پايانی يورو ۲۰۰۴ و مرحله نيمه پايانی جام جهانی ۲۰۰۶ رساند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG