لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۵:۱۰

حاشيه های ورزش ايران در بازی های آسيايی ۲۰۱۰


سومين روز از بازی های آسيايی ۲۰۱۰ به ميزبانی چين در شرايطی به پايان رسيد که کاروان ورزش ايران همچنان از دستيابی به مدال طلا بازمانده و با کسب دو نقره و سه برنز، همراه با ويتنام در رده چهاردهم جدول رده بندی مدال ها قرار دارد.

حاشيه های فراوانی در جريان برگزاری مسابقات برای کاروان ورزش ايران رخ داده است که در زير، به نمونه هايی از اين حاشيه های ورزشی اشاره شده است:

  • بازيکنان تيم ملی فوتبال اميد ايران به شدت از اظهارات ریيس فدراسيون واليبال ناراحت هستند. محمدرضا داورزنی، انتقاداتی را نسبت به عملکرد فوتباليست ها مطرح کرده بود. برخی بازيکنان فوتبال نيز در گفت وگو با سايت خبرآنلاين تاکيد کرده اند که مسائل فنی تيم آن ها ارتباطی به ریيس فدراسيون واليبال ندارد.
  • شيخ احمد فهد الصباح، ریيس شورای المپيک آسيا درباره تحريف نام خليج فارس در مراسم افتتاحيه، در کنفرانس خبری گفت: «مراسم افتتاحيه را چينی ها برگزار کرده اند و ما دخالتی در آن نداشته ايم.»

  • بازگشت آرش ميراسماعيلی پس از دو سال دوری به عرصه رقابت های جودو، با حذف از جدول رقابت ها و دو شکست ضربه فنی همراه بود. در شرايطی که برخی ورزشکاران پس از دنيای قهرمانی به مربيگری روی آورده و سپس به مديريت آن رشته ورزشی می پردازند، ميراسماعيلی اين رويه را وارونه کرد. او دو سال قبل سرمربی تيم ملی بود، سپس کانديدای رياست فدراسيون جودو شد و در حال حاضر نيز به عنوان ورزشکار، در گوانگجو به سر می برد.

  • به رغم تحريف نام خليج فارس از سوی ميزبان مسابقات، تاکنون اعتراض چشمگيری از سوی مقامات ايرانی به مسئولان کشور چين ابلاغ نشده است. علی سعيدلو معاون، محمود احمدی نژاد نيز همچنان در محل رقابت ها حضور دارد و به ايران بازنگشته است.

  • جودوکای ۵۷ کيلوگرم زنان ايران پس از حذف از مسابقات گفت: «سالی يک بار مبارزه کردن نتيجه‌ ای بهتر از اين ندارد. پسرها سالی ۱۰ بار به مسابقات برون مرزی اعزام می شوند؛ اما دخترها فقط سالی يک بار.» اکرم خانی تاييد کرد نه اردو داشتيم، نه اعزام خارجی و نه حتی حقوق. به ما می گويند اول مدال بياوريد تا پس از آن به شما رسيدگی کنيم.

  • مرتضی رضائيان در وزنه‌برداری با مجموع ۳۲۴ کيلوگرم در جايگاه دوم ايستاد تا مدال نقره وزن ۶۹ کيلو را به گردن بياويزد. نکته مبهم اين وزن، غيبت سوال برانگيز نمايندگان چين بود. ماه قبل در مسابقات جهانی آنتاليا، ليائو هويی از چين با ۲۱ کيلو برتری نسبت به نفر دوم و با مجموع ۳۵۸ کيلو روی سکوی نخست ايستاده بود.

  • تيم ملی شمشيربازی ايران که در رقابت‌های جهانی فرانسه حضور داشت، به تهران بازگشت تا بلافاصله راهی گوانگجو شود و در بازی های آسيايی نيز حضور يابد. اما محمدحسين ابراهيمی به همراه ساير بازيکنان به ايران بازنگشته است. او يک روز قبل از بازگشت، هتل تيم ملی را ترک کرد و حراست سازمان تربيت بدنی جمهوری اسلامی ايران از محل اقامت کنونی او بی اطلاع است.

  • پيش از اعزام کاروان ايران به چين، برخی رشته ها با اين توجيه که مدال آور نيستند از فهرست تيم ها خط خوردند. با اين حال، در اکثر مواد قايقرانی، نمايندگان پر شمار ايران که بيشترين تعداد را در کاروان به خود اختصاص داده اند با قرار گرفتن در رده آخر گروه های خود، در همان مرحله مقدماتی از دور مسابقات حذف شدند.

دیدن نظرات (۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG