لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ تهران ۰۳:۳۰

جان باختن دو نفر در آتش‌سوزی‌های کالیفرنیا


در ژوئن و ژوئیه امسال، دو هزار آتش‌سوزی در کالیفرنیا، باعث نابودی بیش از ۳۶۰ هزار هکتار از اراضی منطقه شد.(عکس: Epa)

آتش‌سوزی در جنگل‌های کالیفرنیا که با وزش بادهای شدید گسترش یافته، تا اکنون باعث جان باختن دو نفر شده و بیش ۱۲ هزار نفر از ساکنان مناطق شمالی لس‌آنجلس را مجبور به ترک خانه‌هاشان کرده‌است.


به گزارش خبرگزاری‌ها، تخلیه شتابزده خانه‌ها در پی گسترش این آتش‌سوزی، ترافیک سنگینی را در بزرگراه‌های اطراف لس آنجلس ایجاد کرده است.در اکتبر ۲۰۰۷ آتش‌سوزی مهیب در کالیفرنیا، آواره شدن بیش از ۶۴۰ هزار نفر و خسارتی بالغ بر یک میلیارد دلار را به دنبال داشت

گزارش‌های حاکی است آتش سوزی از صبح روز دوشنبه، ۳۲ کلیومتر از اراضی شمال لس‌آنجلس را فراگرفت و در پی آن آرنولد شواتزینگر فرماندار کالیفرنیا در این مناطق، اعلام وضعیت فوق‌العاده کرد.


تا کنون بیش از یک هزار آتش‌نشان و ۹ هواپیمای آب پاش برای فرونشاندن آتشی که یک هزار و ۹۰۰ هکتار از جنگل‌های شمال و دو هزار هکتار از جنگل‌های غرب منطقه سن فرناندو را در برگرفته بود، به این مناطق اعزام شدند.


با این حال وزش باد کار آتش‌نشانان را برای اطفای حرق دشوار کرده است.


پیش‌بینی‌ها حاکی است که وضعیت شهر لس ‌ انجلس در اثر آ تش ‌ سوزی در مناطق اطراف آ ن بحرانی ‌ تر خواهد شد زیرا تند بادی با سرعت تقریبی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت در این منطقه شروع به وزیدن کرده ‌ است.


جنوب کالیفرنیا بین ماه ‌ های اکتبر تا فوریه به دلیل وجود شرایط گرم و خشک و وزش بادهایی موسوم به سانتا آنا، با بروز آتش ‌ سوزی‌های مهیب مواجه است .


در اکتبر ۲۰۰۷ آتش‌سوزی مهیب در کالیفرنیا، آواره شدن بیش از ۶۴۰ هزار نفر و خسارتی بالغ بر یک میلیارد دلار را به دنبال داشت.


در ژوئن و ژوئیه امسال نیز، زنجیره‌ای از دو هزار آتش‌سوزی در این ایالت، باعث نابودی بیش از ۳۶۰ هزار هکتار از اراضی منطقه شد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG