لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۲۵
گروه صنعتی انتخاب، که مقر اصلی آن در اصفهان قرار دارد، برنده مزایده خرید شرکت کره‌ای دوو الکترونیک، تولیدکننده ماشین‌های لباسشویی و یخچال، شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گروه صنعتی انتخاب در مزایده خرید این شرکت و پیشنهاد ۵۱۳ میلیون دلار در رقابت با چند شرکت و از جمله شرکت سوئدی جنرال الکتریک، برنده این مزایده شده است.

به گفته مقام‌های بانک ووری که نماینده شمار زیادی از سهامداران شرکت دووالکترونیک است، قرارداد نهایی این معامله به محض تأیید اعتبار بانکی خریدار در هفته آینده امضا خواهد شد.

گروه صنعتی انتخاب در چهارمین دور تلاش برای فروش این کارخانه، موفق به خرید کارخانه دوو شد. تا کنون تلاش برای فروش این کارخانه ناموفق مانده بود و شرکت‌های سوئدی و هندی از خرید آن منصرف شده بودند.

گروه صنعتی انتخاب تولیدکننده لوازم خانگی است و از سال ۱۳۸۱ فعالیت‌های جدید خود را آغاز کرده است.

هدف اصلی این طرح تولید یک لباسشویی جدید بود به صورتی که کارکردهای آن با نیازها و ویژگی‌های مورد نظر مصرف‌کننده ایرانی همخوانی داشته باشد و از دستاوردهای تکنولوژی و کیفیت با معیارهای جهانی نیز برخوردار باشد.

شرکت کره‌ای دوو یکی از شرکت‌های مهم تولیدکننده لوازم خانگی است و در برابر آن رقیب‌هایی چون شرکت سامسونگ و شرکت الکترونیکی ال.جی. قرار دارد. هنوز جزئیات قرارداد فروش این کارخانه منتشر نشده است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG