لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ تهران ۱۰:۲۶

نوجوانان ایران با پنج طلا قهرمان کشتی فرنگی آسیا شدند


در رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان آسیا در بانکوک تایلند، تیم ملی ایران با پنج مدال طلا، یک نقره و سه برنز و به دست آوردن ۸۵ امتیاز، بار دیگر به مقام قهرمانی رسید.

در این رقابت‌ها بهروز ملکی در وزن ۴۶ کيلوگرم، رامين گرمسيری در وزن ۵۴ کيلوگرم، مرتضی انوشه در وزن ۶۳ کيلوگرم، محمد رسولی در وزن ۶۹ کيلوگرم و بابک دژبانی در وزن ۱۰۰ کيلوگرم به مدال طلا رسیدند. فرشاد رستمی‌کيا در وزن ۸۵ کيلوگرم نقره گرفت و رضا خدری در وزن ۴۲ کيلوگرم، رامين طاهری در وزن ۵۰ کيلوگرم و اميرحسين مولايی در وزن ۷۶ کيلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

تيم‌های قرقيزستان با ۷۴ امتیاز و قزاقستان ۷۱ امتیاز به ترتيب دوم و سوم شدند.

قهرمانی و مدال‌های پرتعداد کشتی‌گیران نوجوان فرنگی کار در شرایطی به دست آمد که تعداد شرکت‌کنندگان کم بود و کشتی‌گیران با کمترین تعداد کشتی‌ها به نتیجه رسیدند.

بهروز ملکی با پیروزی بر حریفان قزاق، قرقیز و ژاپن، رامین گرمسیری با پیروزی بر حریفان تایلندی، قرقیز و کره جنوبی، مرتضی انوشه با پیروزی بر حریفان ازبک، قزاق و هند، محمد رسولی با برتری بر حریفان تایوانی، هند و قزاق و بابک دژبانی با غلبه بر حریفان ژاپنی، تایلندی و هندی مدال طلا گرفتند.

فرشاد رستمی با دو برد در برابر حریفان کره جنوبی و قزاق و یک شکست از حریف قرقیز به مدال نقره دست یافت. رضا خدری با پیروزی بر حریف ازبک و دو شکست از کشتی‌گیران قرقیز و هند، رامین طاهری با پیروزی بر حریف قزاق، شکست از حریف قرقیز و پیروزی بر حریف تایلندی و حسین مولایی با پیروزی بر حریف ژاپنی، شکست از حریف قزاق و پیروزی بر حریف تایلندی برنز گرفتند.

سهیل مقبلی در ۵۸ کیلوگرم با یک شکست از کشتی گیر کره جنوبی به دلیل شکست کشتی‌گیر کره‌ای در دور بعد، حذف شد.

رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان آسيا روز يک‌شنبه ۱۰ مرداد ماه در بانکوک تايلند برگزار می‌شود.

پنج کشتی‌گیری که به مدال طلا دست یافتند برای تشویق توسط محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی به اردوی ملی‌پوشان بزرگسال دعوت شدند. هدف از این تصمیم تقدير از كشتی‌‌گيران طلايی و افزايش انگيزه‌ و آشنايی با اصول تمرينات ملی‌پوشان رده سنی بزرگسال عنوان شده است.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG