لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۳:۱۴

شب فراموش نشدنی شجاعی و نکونام در لالیگا


مصاف جواد نکونام با هافبک برزیلی تیم سویل/ عکس آرشیوی است
هشتمین هفته فوتبال لالیگای اسپانیا در ورزشگاه رینو دو ناوارا با گل‌های جواد نکونام، مسعود شجاعی و آراندا به پیروزی سه بر صفر تیم اوساسونا بر مالاگا انجامید.

به گزارش سایت باشگاه اوساسونا، در این مسابقه جواد نکونام و مسعود شجاعی بازیکنان روز اوساسونا بودند. آنان دو گل زدند و بازی مؤثرشان نقش کارسازی در پیروزی قاطع تیم اسپانیایی داشت. آراندا گل سوم را با پاس استثنایی نکونام به ثمر رساند تا جشن تیم اسپانیایی کامل شود.

سه امتیاز، سه گل و فاصله گرفتن از منطقه سقوط به لیگ پایین‌تر، حاصل درخشش بازیکنان ایرانی اوساسونا بود. بالاتر از همه سکونشینان هم با یاران تیم بار دیگر همراه شدند.

در هنگامی که پیروزی مسلم شد بر روی سکوها شعارهایی از جمله «هیچکس نمی‌تواند خنجرهای اوساسونا را متوقف کند» به گوش می‌رسید.

نیمه نخست به تمامی از آن تیم بزرگ اوساسونا به رهبری کاماچو بود. در بازی سریع دو تیم تلاش‌های خستگی‌ناپذیر خوآن فران و مسعود به چشم می‌آمد.

اوساسونا در کار دفاعی بسیار سازمان یافته می‌نمود و بازی‌سازی برای مهاجمان لحظه‌ای قطع نمی‌شد. این بازی مثبت خیلی زود به یک خطای پنالتی توسط مانو تورس به روی خوآن فران انجامید.

نکونام از این ضربه پنالتی بهترین بهره را برد. برتری یک بر صفر و این آغاز خوبی بود که پایان بهتری داشت.

گل دوم با شلیکی سرضرب و بسیار زیبا توسط مسعود به ثمر رسید تا این نیمه با برتری دو به صفر پایان یابد.

در نیمه دوم اوساسونا با همان جدیت بازی را ادامه داد و نگذاشت آهنگ بازی‌اش کند شود. این تیم در دفاع برای حفظ برتری همچنان سختگیر و مصمم می‌نمود.

اوساسونا نه تنها برتری را نگاهداشت که با پاس پاشنه پای نکونام و ضربه تمام‌کننده کارلوس آراندا نتیجه را سه بر صفر کرد.

با نتیجه سه بر صفر اوساسونا آرام گرفت و دقیقه‌های پایانی به حفظ موفقیت گذشت.

مسعود شجاعی به عنوان محور اصلی تیم اوساسونا مهره‌ای مهار نشدنی در هر جناح بازی بود و هر لحظه فضای خالی را جست‌وجو کرد.

بازی تماشایی او با تشویق شکونشینان همراه شد. به هنگام تعویض آراندا با لکا و نکونام با روپرت این تشویق‌ها از آن دو گلزن تیم اسپانیایی هم بود.

در این بازی خط میانی از جمله جواد نکونام به دلیل نقش مؤثر در حمایت مهاجمان، مردان کلیدی اوساسونا بودند.
XS
SM
MD
LG