لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۲۳
در آخرین مسابقه گروه نخست قهرمانی ۲۰۱۰ والیبال مردان جهان در میلان ایتالیا، تیم صاحب نام میزبان به سختی و پس از «تای بریک» تیم ملی ایران را سه بر دو شکست داد و از دور رقابت‌ها خارج کرد.

ایتالیا به ترتیب ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۰، ۲۱ بر ۲۵، ۲۶ بر ۲۸ و ۱۵ بر ۱۳ ایران را شکست داد و با سومین پیروزی پیاپی پیشتاز گروه شد.

ایران که پس از شکست انتقادآمیز سه بر صفر از مصر، ژاپن را سه بر یک شکست داده بود، در برابر تیم بزرگ ایتالیا ست دوم را بسیار بد ظاهر شد؛ اما در دو ست بعدی اتیالیا را در خاک خود پشت سر گذاشت و در ست سرنوشت‌ساز پنجم هم تا آستانه یک پیروزی تاریخی و کسب مقام دوم گروه پیش رفت، اما سرانجام مغلوب قدرت میزبان بزرگ شد و بهای سنگینی برای شکست سنگینش در برابر مصر پرداخت کرد.

از هر گروه سه تیم به مرحله دوم راه یافتند که پس از ایتالیا سه تیم ایران، مصر و ژاپن با دو باخت و یک پیروزی سرنوشت صعود را به شمارش امتیازها سپردند. در این روش ایران چهارم و حذف شد. پیش از مسابقه ایران با ایتالیا، ژاپن با برتری سه بر دو بر مصر به اولین پیروزی در این رقابت‌ها رسید و به دور بعد هم راه یافت.

علاوه بر شکست سنگین ایران از مصر، ست دوم بازی با ایتالیا نیز به زیان سنگین ایران تمام شد.

تا نیمه‌های ست نخست طول کشید تا ایتالیا آهنگ دو بازی قبلی‌اش را بازیافت. در ابتدا امتیازها پایاپای پیش رفت تا نزدیکی‌های پایان ست که ایتالیا به یک جهش به برتری ۲۵ بر ۲۱ رسید.

ایران در ست دوم غروبی نا بهنگام داشت و ایتالیا کمترین فرصتی به حریف آسیایی نداد. این ست با یک مجموعه دفاع چشمگیر ۲۵ بر ۱۰ به سود تیم صاحب والیبال ایتالیا به پایان رسید.

با خودیابی تحسین برانگیز ایران در ست سوم، میزبان به زحمت افتاد و نتوانست نبض بازی را در دست داشته باشد. این باعث شد تا آنان در اواخر ست به خود بیایند ولی برای آنان تأسف‌بار بود که دیر به خود آمدند و ایران توانست به برتری روحیه بخش ۲۵ بر ۲۱ یابد.

ایران در پایان ست چهارم حاکم بر تالار بود و وقتی ایتالیا توانست امتیازها را برابر کند، دیگر دیر شده بود و بازی تحسین برانگیز مردان ایران برتری ۲۸ بر ۲۶ را به آنان داد تا با تساوی دو بر دو، سرنوشت به ست پنجم کشیده شود.

ست پایانی ادامه نبرد سنگین دو تیم بود و میزبان سرانجام با برتری ۱۵ بر ۱۳ به سختی از شکست گریخت و در پایان رقابتی پایاپای و نفسگیر، ایتالیا پیروز و پیشتاز گروه شد. در تیم ایتالیا کریستیان ساوانی، دیوید ماررا، آلسانردو فی، آندریا سالا، ماتی چرنیک و در ست‌های پایانی میشال لاسکو و در تیم ایران فرهاد نظری، علیرضا نادی، حمزه زرینی و موسوی عراقی چهره‌های مؤثر و شاخص میدان بودند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG