لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۴۵
در نخستين مسابقه قهرمانی واليبال ۲۰۱۰ جهان در ميلان ايتاليا تيم ملی مصر با برتری بر تيم ملی ايران شروعی درخشان داشت و در سه ست پياپی ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۲۱ به پيروزی رسيد.

مصر پس از دومين تايم اوت تکنيکی توانست ايران را از يک خوديابی ديرهنگام و حرکت پاياپای در آخرين ست بازدارد و بار ديگر برتری خود را به رخ بکشد.

در شروع ست نخست ايران اولين امتياز را توسط محمد موسوی عراقی بدست آورد. مسابقه تا امتياز سه بر سه نزديک و پاياپای پيش رفت که مصر پيش افتاد و در امتياز برتر هشت بر پنج به نخستين تايم اوت رسيد.

با وجود از دست دادن چند امتياز پياپی و اين که موسوی مرد کليدی تيمش بود، مصر توانست برتری اش را حفظ کند و تا تايم اوت دوم ۱۶ بر ۱۱ پيش باشد. احمد عبدالله از مصر يک امتياز مهم برای تيمش گرفت و برتری تيمش را ۱۸ بر ۱۱ کرد. ايران توانست فاصله را تا ۱۵ بر ۱۱ کم کند.

اما مصر خود را بازيافت و احمد عبدالله با خواباندن يک توپ ديگر به برتری ۲۲ بر ۱۷ به سود مصر کرد. وقتی ايران فاصله را تا امتياز ۲۲ بر ۱۹ کرد، مصر تقاضای تايم اوت کرد. ايران تا پايان اين ست سرسختی نشان داد، اما سرانجام در سايه اسپک محمد باداوی مصر ست نخست را به سود خود به پايان رساند.

عليرضا نادی، کاپيتان تيم ايران سرويس را زد و ست دوم شد. مصر خيلی سريع کنترل بازی را دست گرفت و تا تايم اوت نخست هشت بر پنج پيش افتاد. معروف لاکانی در نقش بازيکن موثر تيم ايران بر دفاع تيم مصر برتری نشان داد و با يک اسپک عالی فاصله امتياز را به نه بر هفت رساند.

مصر بی درنگ خود را بازيافت و ايران را در فاصله امتياز ۱۳ بر نه وادار به درخواست تايم اوت کرد. تيم آفريقايی در تايم اوت دوم برتری ۱۶ بر نه را حفظ کر د و تا برتری ۲۵ بر ۱۷ در پايان ست دوم پيش برد.

مصر ست پايانی را با امتياز بداوی آغاز کرد. ايران در امتياز شش بر شش با حريف برابر کرد و در تساوی ۱۶ بر ۱۶ همچنان پا به پای حريف بود. از اين لحظه به بعد مصر بازی را بازيافت و با فاصله گرفتن از ايران تا برتری ۲۵ بر ۲۱ و پيروزی سه بر صفر پيش رفت.

تيم ملی واليبال ايران دومين پيکارش را يکشنبه در برابر ژاپن برگزار می‎کند. آخرين رويارويی اين دو تيم در رقابتهای سال پيش قهرمانی آسيا بود که تيم ايران از ژاپن شکست خورد.

هفدهمين دوره مسابقات واليبال قهرمانی ۲۰۱۰ جهان از شنبه با حضور ۲۴ تيم در ايتاليا آغاز شد و تا ۱۸ مهر ادامه خواهد داشت. ايران با تيمهای مصر، ژاپن و ايتاليا همگروه است و از شش گروه چهار تيمی سه تيم به دور بعد راه می يابند. ايران در رقابتهای جهانی تا کنون پيروزی نداشته است.
XS
SM
MD
LG