لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۱۸

سانحه در پرواز آبادان-مشهد بیش از ۴۰ زخمی برجای گذاشت


هواپیمای توپولوف شرکت تابان که در مشهد دچار سانحه شد
یک فروند هواپیمای مسافربری توپولوف متعلق به شرکت هواپیمایی تابان که شنبه شب آبادان را به مقصد مشهد ترک کرده بود، هنگام فرود در فرودگاه هاشمی‌‌نژاد مشهد با ۱۵۶ مسافر دچار سانحه و آتش‌سوزی شد که در پی آن ۴۶ نفر از سرنشینان آن زخمی شدند.

برپایه گزارش‌های منتشر شده، این سانحه تلفات جانی نداشته است. آنگونه که تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد، بخشی از قسمت انتهایی این هواپیما از بدنه جدا شده است.

جواد عرفانیان، مدیرکل حوادث غیرمترقبه استان خراسان رضوی در این باره به خبرگزاری مهر گفت: «یک سوم هواپیما پس از فرود و آتش گرفتن از آن جدا شده و داخل هواپیما دچار حریق شده است.»

مدیرکل حوادث غیرمترقبه استان خراستان رضوی اظهار داشت که علت این حادثه «توسط کمیسیونی که در این خصوص تشکیل می‌شود» به اطلاع عموم خواهد رسید.

در همین حال محسن اسماعیلی، مدیرکل فرودگاه هاشمی نژاد، «کم توجهی خلبان به دید کم» را علت بروز این سانحه عنوان کرد.

مدیر کل فرودگاه هاشمی نژاد افزود: «با شرایط دید کم و عدم توجه خلبان به این شرایط و در عین تذکرات برج مراقبت هواپیما در حال فرود، دچار آتش سوزی می‌شود.»

مدیرکل فرودگاه هاشمی نژاد به خبرنگاران گفت: «هواپیمای توپولف ۶۴۳۷ شب گذشته از آبادان به مشهد پرواز می‌کرد که به دلیل دید کم خلبان در اصفهان فرود می‌آید.»

محسن اسماعیلی درباره مکالمات خلبان و برج مراقبت گفت: «با اینکه برج مراقبت به خلبان تذکر می‌داد ولی خلبان با مسئولیت خود با اظهار اینکه مریض بد حال دارد در مشهد فرود می‌آید که البته این مسئله دچار آتش‌سوزی می‌شود.»

به گفته مدیرکل فرودگاه شهید هاشمی نژاد دو بال این هواپیما دچار آتش‌سوزی شده و دم آن نیز از بدنه جدا شده است؛ همچنین چرخ هواپیما نیز از بدنه اصلی جدا شده و داخل هواپیما به طور کامل سوخته است.

در حال حاضر یکی از باندهای فرودگاه مشهد بسته است و به گفته مدیرکل آن تا زمانی که تیم کارشناسی عملیات تحقیق را به اتمام نرساند این باند بسته می‌ماند.

هواپیمای پرواز آبادان به تهران در حالی هنگام فرود دچار سانحه شد که ۱۵۶ مسافر و ۱۳ خدمه داشته است.

در میان نام‌هایی که از زخمی‌های این پرواز منتشر شده، یوری لیاگین، ماكسيم كوليک، سرگی دورگين، سرگی ميخاليف، پيتر پريخوپريكو و يوری رومائوف اسامی غیرایرانی هستند که به نظر می‌رسد متعلق به خدمه این هواپیمای ساخت روسیه باشد.

اورژانس كشور نیز اعلام کرده است اين حادثه در ساعت ۶ و ۴۲ دقيقه بامداد یکشنبه از سوی مركز مديريت حوادث و فوريت‌های پزشكی مشهد اطلاع داده شده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG