لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۴۰
در حالی که نیروهای امدادی در پاکستان در تلاشند با ایجاد خاکریز، مانع از رسیدن سیل به شهرهای بزرگ شوند، روز یکشنبه شهر سوجاوال، در ایالت سند، به زیر آب فرو رفت.

بیشتر ساکنان شهر ۲۵۰ هزار نفری سوجاوال پیش از رسیدن سیل روز یکشنبه به شهر، از محل تخلیه شده‌ بودند.

همچنین گزارش شده است که شهر تاریخی تاتا که محل زندگی ۳۵۰ هزار نفر است، در معرض تهدید سیل قرار گرفته است؛ ساکنان این شهر نیز، پیشتر به مناطق مرتفع پناه برده‌اند.

در همین حال نیروهای امدادی پاکستانی در تلاشند، با ساخت خاکریز، راه ارتباطی دو شهر سوجاوال و تاتا را باز نگه دارند؛ راهی که پیشتر بخش‌هایی از آن در زیر آب رفته است.

روز جمعه آب از سیل‌بندهای رودخانه سند عبور کرد، و سرانجام در روز یکشنبه شهر سوجاوال را در کام خود فرو برد؛ این شهر در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرق کراچی قرار دارد.

در پی بارش‌های موسمی، در شمال غرب پاکستان از نزدیک به یک ماه پیش این کشور با سیل‌های گسترده دست و پنجه نرم می‌کند؛ سیلاب‌هایی که هم‌اکنون به زمین‌های هموار ایالت سند واقع در جنوب پاکستان رسیده‌ است.

این سیلاب‌ها تاکنون به بخش گسترده‌ای از زمین‌های کشاورزی و بیش از یک میلیون خانه آسیب وارد کرده است؛‌ برپایه گزارش‌های منتشر شده، بیش از هشت میلیون نفر از سیل‌زدگان، نیاز فوری به کمک‌ دارند.

سازمان ملل متحد، ارتش پاکستان و چندین و چند گروه امدادی داخلی و خارجی به سیل‌زدگان دارو، غذا و آب می‌رسانند.

روز شنبه ایالات متحده اعلام کرد که برای کمک به مناطق آسیب‌دیده، ۱۸ هلی‌کوپتر دیگر به پاکستان اعزام می‌کند. ارتش آمریکا پیش از این ۱۵ هلی‌‌کوپتر و سه فروند هواپیمای سی ۱۳۰ برای کمک به سیل‌زدگان اختصاص داده بود.

در سراسر پاکستان، نزدیک به ۱۷ میلیون نفر از سیلا‌ب‌های اخیر آسیب دیده‌اند؛ نبود آب سالم آشامیدنی، کمبود غذا، و فقدان توالت‌های بهداشتی، از جمله مشکلاتی است که سازمان‌های کمک‌رسانی به شدت در مورد آنها ابراز نگرانی کرده‌اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG