لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۱۲

فشار بر نماینده بابل به دلیل دیدار با میرحسین موسوی


محسن نریمان به همراه میرحسین موسوی
به دنبال ملاقات محسن نريمان، نماينده بابل در مجلس، با ميرحسين موسوی، فشارها بر این نماينده اصلاح‌طلب تشديد شده است و تجمعی با حمايت امام جمعه بابل عليه وی برگزار شده است .


اصولگرایان تندرو در مجلس ایران گفته‌اند، محسن نریمان نماینده بابل باید از مجلس اخراج شود زیرا وی با میر حسین موسوی ملاقات کرده است.

محسن نریمان نماینده بابل در اوایل امسال به دیدار نوروزی میر حسین موسوی رفته بود . اما حالا طرفداران دولت می‌گویند باید اعتبار نامه آقای نریمان را باطل کرد.

رییس حوزه علمیه مازندران وامام جمعه بابل نیز که هر دو منصوب آیت الله خامنه‌ای هستند، علیه ملاقات این نماینده مجلس با میر حسین موسوی موضع گیری کرده‌اند.

اما محسن نریمان نیز سخنان امام جمعه بابل را بی‌جواب نگذاشته و گفته است حرف زدن در این مورد ربطی به امام جمعه ندارد. محسن نریمان گفته است آقای امام جمعه اگر جرات دارد درباره نامه‌نگاری‌های کسانی‌که بی‌صبرانه منتظر ملاقات با اوباما هستند موضع‌گیری کند نه در مورد میر حسین موسوی.

آقای نریمان چهار دوره نماینده مردم بابل در مجلس بوده است و از اساتید دانشکده فنی بابل است. این دانشکده طی ۹ماه گذشته کانون اعتراضات ضد دولتی در این شهر بوده است.

اما اکنون مخالفان آقای نریمان در شهر بابل می‌گویند باید وی را در انتخابات آینده مجلس رد صلاحیت کرد گرچه تندرو تر ها گفته‌اند که این کفایت نمی‌کند و باید وی را تادیب کرد.

در همین زمینه، به گزارش «رجا نیوز»، وب سایت نزدیک به دولت محمود احمدی نژاد، علی کريمی فيروزجايی، ديگر نماينده بابل در مجلس شورای اسلامی، گفته است: «حرکت آقای نريمان و ۲۲ نماينده ديگر در ديدار با يکی از سران فتنه يک کار زشت و غير اخلاقی بود و در حقيقت ايشان با اين کارشان در برابر نظام و سخنان مقام معظم رهبری موضع گرفته اند».

طی ماه‌های اخیر فشار بر نمایندگان منتقد دولت در ایران افزایش یافته است و سایت اینترنتی فراکسیون اقلیت نیز فیلتر شده بود. در شهر‌های شمالی ایران نیز بسیاری از فعالان سیاسی مخالف دولت بازداشت شده که حتی در بین آنها معاونین استاندار ، فرمانداران و مسئولان سابق این شهر ها دیده می‌شوند .

اما با وجود فشارها محسن نریمان گفته است که بیست سال است که با میر حسین موسوی ارتباط دارد و به این ارتباط افتخار می‌کند.

محسن نریمان در واکنش به تجمع روز چهارشنبه در شهر بابل به «مازندنومه» گفته است:« وقايع اخير ربطی به ملاقاتم با موسوی ندارد و جريان سازان دنبال بهانه ای برای آشکارسازی افکار تندروانه شان بودند.»

وی اضافه کرده است:« خود آقايان به من گفتند من درچند دوره ای که وارد مجلس شده ام بيش از ۵۰۰هزار رای مردم شريف بابل را اخذ کرده ام و اين نشان می دهد که چه کسی در شهرستان جايگاه مردمی دارد. »

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG