لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۲۳

حسین نعیمی‌پور و مهدی شیرزاد بازداشت شدند


مهدی شیرزاد(راست) و حسین نعیمی‌پور از اعضای جبهه مشارکت.
در ادامه موج جدید دستگیری فعالان سیاسی، حسین نعیمی‌پور و مهدی شیرزاد، از اعضای جبهه مشارکت شامگاه جمعه، در تهران توسط مأموران امنیتی ایران بازداشت شدند.

حسین نعیمی‌پور، فرزند محمد نعیمی‌پور مدیر مسئول روزنامه توقیف شده یاس نو و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت است که شامگاه پنجشنبه منزل وی توسط مأموران جمهوری اسلامی تفتیش شده بود.

مهدی شیرزاد نیز که جمعه شب دستگیر شد، فرزند احمد شیرزاد نماینده اصفهان در مجلس ششم و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت است.

دستگیری این دو عضو در حالی است که از روزهای پایانی هفته گذشته موج جدیدی از دستگیری اعضای جوان ستاد میرحسین موسوی و فرزندان چهره‌های برجسته اصلاح‌طلب آغاز شده است.

مأموران امنیتی جمهوری اسلامی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه چهار فعال سیاسی و روزنامه‌نگار دیگر از جمله علی پیرحسین‌لو، مهدی موسوی‌نژاد و مهدی محمودیان را بازداشت کردند.

دستگیری علی پیرحسین‌لو، روزنامه‌نگار فعال در ستاد میرحسین موسوی و همسرش فاطمه ستوده در منزل آنها و در شامگاه پنجشنبه ۲۶ شهریور روی داد.

روز پنجشنبه همچنین مهدی موسوی‌نژاد برادر همسر محمد علی ابطحی، و مهدی محمودیان روزنامه‌نگار و عضو کمیته اطلاع‌رسانی جبهه مشارکت نیز بازداشت شده‌اند.

مهدی میردامادی، فرزند محسن میردامادی دبیرکل زندانی جبهه مشارکت است و حسین نورانی‌نژاد رئیس شورای اطلاع‌رسانی حزب مشارکت و از اعضای ستاد میرحسین موسوی در دهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری است.

همچنین برپایه گزارش سایت‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان فاطمه دردکشان نیز روز چهارشنبه در اصفهان بازداشت شده است. فاطمه دردکشان مسئول کمیته مهندسان ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در شهر قم بوده است.

دیدن نظرات (۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG