لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۴:۰۷

ایران «معامله قرن» را «خیانت قرن» خواند


وزارت خارجه ایران طرح «معامله قرن» را «خیانت قرن» در «حق مردم فلسطین و امت اسلامی» و «خباثت‌آمیز» خواند و خواستار مقابله دولت‌ها و ملت‌های منطقه و جهان با این طرح شد.

عباس موسوی، سخنگوی این وزارتخانه این طرح و طرح‌های مشابه را «محکوم به شکست» دانست و افزود که «تنها راه حل بحران فلسطین برگزاری همه‌پرسی در میان ساکنان اصلی سرزمین فلسطین خواهد بود».

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، نیز روز دوشنبه سخنان مشابهی بیان کرده بود.

رهبر جمهوری اسلامی نیز پیش از طرح «معامله قرن» را «خیانت‌آمیز»، «توطئه خطرناک» و تلاش برای «از بین بردن هویت فلسطینی» خوانده بود.

رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه پس از سه سال تلاش دولتش برای رسیدن به راهکاری برای حل نزاع ده‌ها ساله بین اسرائیل و فلسطینی‌ها، از طرح صلحی که پیشاپیش نام «معامله قرن» را به آن داده بود، رونمایی کرد.

سفرای عمان، بحرین و امارات متحده عربی در این مراسم حضور داشتند.

در همین حال سخنگوی وزارت خارجه ایران بدون ذکر نام، از برخی کشورهای اسلامی که به گفته او، «مسئله فلسطین» را فراموش کرده‌ و دشمن را جای دوست نشانده‌اند، انتقاد کرد.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG