لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ تهران ۲۳:۱۷

بزرگ‌ترین قرارداد تاریخ ایرباس به ارزش تقريبی۵۰ میلیارد دلار


شرکت ایرباس امیدوار بود بتواند تعدادی هواپیمای دوطبقه از مدل A۳۸۰ را به خطوط هوایی امارات بفروشد

شرکت اروپایی ایرباس روز چهارشنبه اعلام کرد که در بزرگ‌ترین معامله تاریخ این شرکت ۴۳۰ هواپیما به ارزش ۴۹.۵ میلیارد دلار به شرکت آمریکایی ایندیگو پارتنرز خواهد فروخت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این معامله در حاشیه نمایشگاه هوایی دوبی اعلام شد. تعدادی از خطوط هوایی که این هواپیما‌ها را به خدمت خواهند گرفت عبارتند از جت اسمارت شیلی، وولاریس مکزیک و ایر ویز مجارستان.

ایندیگو پارتنرز یک شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی در آریزونا و صاحب خطوط هوایی فرانتیر در دنور و بخشی از سهام شرکت هوایی مکزیکی وولاریس است.

مدیر آن ویلیام فرانک یکی از نوآوران صنعت هواپیمایی است که یکی از نکات مهم در استراتژی او پایین آوردن قیمت بلیط بوده. این شیوه در سال‌های اخیر به سرعت در آمریکا در حال رشد است و در خارج نیز گسترش یافته است.

بزرگ‌ترین معامله قبلی شرکت ایرباس در ماه اوت ۲۰۱۵ بود که در آن ۲۵۰ فروند از مدل A۳۲۰ نئوس به شرکت هوایی هندی ایندیگو فروخت. ارزش تقریبی آن معامله حدود ۲۶ میلیارد دلار بود.

تا قبل از روز چهارشنبه تنها معامله بزرگی که در حاشیه نمایشگاه هوایی دوبی اعلام شد خرید ۴۰ فروند هواپیما توسط خطوط هوایی امارات از شرکت بوئینگ به ارزش تقریبی ۱۵ میلیارد دلار بود.

شرکت ایرباس امیدوار بود بتواند تعدادی هواپیمای دوطبقه از مدل A۳۸۰ را به خطوط هوایی امارات که در حال حاضر بزرگترین شرکت هوایی است بفروشد. قبل از شروع نمایشگاه هوایی دوبی نيز خبرهایی در مورد یک معامله بزرگ برای فروش این مدل مطرح شد.

حتی کارکنان شرکت ایرباس در یک کنفرانس خبری که روز یکشنبه برگزار شد در مورد فروش هواپیماهای مدل A۳۸۰ اظهار امیدواری کردند. ولی به جای معامله با ایرباس خطوط هوایی امارات با شرکت بوئینگ قرار داد بست.

خطوط هوایی امارات اکنون فقط از بوئینگ ۷۷۷ و ایرباس ۳۸۰ استفاده می‌کند و صاحب بزرگترین ناوگان هوایی از این دو مدل است به‌طوری که در مجموع ۱۶۵ فروند بوئینگ ۷۷۷ و ۱۰۰ فروند ایرباس ۳۸۰ در خدمت دارد.

دیدن نظرات (۲۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG