لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ تهران ۲۲:۴۳

وزیر اطلاعات ایران اتهام جاسوسی «فرزند رییس قوه قضاییه» را تکذیب کرد


محمود علوی می گوید، طرح موضوع جاسوسی فرزند صادق لاریجانی با هدف ضربه زدن به مسوولان نظام است.
محمود علوی می گوید، طرح موضوع جاسوسی فرزند صادق لاریجانی با هدف ضربه زدن به مسوولان نظام است.

به دنبال انتشار گزارش هایی در فضای مجازی در خصوص فرزند صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران، محمود علوی، وزیر اطلاعات دولت دوازدهم، روز سه شنبه ۱۱ مهرماه گفته است، هیچ کدام از اعضای خانواده رییس قوه قضاییه در مظان اتهام جاسوسی نیستند.

سایت «آمدنیوز» پیشتر گزارش داده بود که «زهرا اردشیر لاریجانی مشهور به (خانم وحید) دختر صادق آملی لاریجانی» به جاسوسی برای غرب متهم شده و پرونده ای «فوق محرمانه‌» دارد.

این در حالی است که وزیر اطلاعات ایران روز سه شنبه در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا در این خصوص گفته است:« یگانه مرجع حرفه‌ای تشخیص اقدامات جاسوسی در کشور، معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات است که این معاونت نیز هیچ‌گونه اثری از اقداماتی که حتی ظن جاسوسی در مورد آن وجود داشته باشد درباره هیچ‌یک از اعضای خانواده آیت‌الله آملی ‌لاریجانی رئیس قوه قضاییه مشاهده نکرده است.»

محمود علوی می گوید، طرح موضوع جاسوسی فرزند رییس قوه قضاییه «با هدف وارد آوردن آسیب به اعتماد مردم نسبت به مسئولان ارشد نظام جمهوری اسلامی» طرح شده است.

وزیر اطلاعات همچنین در خصوص برخی از شایعات درباره دستور حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، برای رسیدگی به اتهام جاسوسی یکی از بستگان رئیس دستگاه قضایی» گفته است:«این مطلب از اساس دروغ بوده و طبعا تمام ادعاهای پیرامون آن نیز دروغ و ناشی از خیال‌پردازی‌های طراحان چنین شایعاتی است. »

«آمدنیوز» روز ۹ مهرماه نوشته بود که پس از افشای پرونده‌ جاسوسی زهرا لاریجانی دختر صادق لاریجانی برای سفارت بریتانیا در تهران، وی با دستور مستقیم وحید حقانیان، از مقامات بیت رهبری توسط نیروهای «اطلاعات سپاه» بازداشت شده است.

این گزارش پیشتر از تلاش رییس قوه قضاییه برای ساکت کردن معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات خبر داده بود.

همچنین روز سه شنبه نادر قاضی پور، نماینده اصولگرا گزارش یک «سایت های ضد انقلاب» در خصوص تابعیت کانادایی علی لاریجانی، رییس مجلس و سفر فرزندانش به این کشور را کذب خواند.

به گزارش ایسنا، نادر قاضی پور خواستار برخورد وزارت ارتباطات با این سایت شده است.

XS
SM
MD
LG