لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۱:۴۹

انتقال علی نجاتی، عضو زندانی هیئت مدیره کارگران نیشکر هفت‌تپه،به بیمارستان


سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه خبر داد که علی نجاتی، عضو هیئت مدیره این سندیکا که پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی،«تحت بازجویی و فشار» قرار گرفته بود، روز پنجشنبه ۲۲ آذرماه، به بیمارستان منتقل شده است.

این سندیکا روز جمعه در کانال تگرامی خود خبر داد که آقای نجاتی دچار «مشکل قلبی» شده است.

براساس این گزارش، علی نجاتی از «بیماری‌های متعددی از جمله بیماری قلبی رنج می‌برد و ادامه بازداشتش تهدید جدی برای سلامتی و جان اوست».

علی نجاتی صبح روز پنج‌شنبه ۸ آذر بازداشت شد و پس از آن فرزانه زیلابی وکیل او،​ خبر داد که موکلش به «اخلال در نظم عمومی»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «مشارکت در تشکیل گروه با هدف برهم زدن امنیت» متهم شده است.

در همین حال سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه با اشاره به بازداشت آقای نجاتی به دلیل تجمع کارگران این شرکت اعلام کرد که او بازنشسته، در شهر دیگری ساکن و تحت درمان پزشکی بوده است.

این سندیکا از تمامی کارگران نیشکر هفت‌تپه، تشکل های کارگری، و کارگران ایران و جهان و نهاد های ذیربط خواست که برای آزادی علی نجاتی و نیز سپیده قلیان که به علت ابراز همبستگی با خانواده های کارگران هفت تپه دستگیر شده است، تلاش کنند.

سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه پیش از این اعلام کرده بود که اسماعیل بخشی، نماینده کارگران این شرکت، و سپیده قلیان، فعال مدنی، «شدیداً مضروب و تحت فشارهای روحی و جسمی شدید بوده و هستند».

اسماعیل بخشی روز چهارشنبه ٢١ آذر، آزاد شد اما سپیده قلیان که به همراه او دستگیر شده بود همچنان زندانی است.

با استفاده از کانال های تلگرامی سندیکاری کاگران نیشکر هفت تپه و اتحادیه آزاد کارگران و رادیو فردا/ ا.م./ خ
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG