لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۴۵

نیروهای داعش «بخش هایی از شهر البوکمال» را دوباره تصرف کردند


درگیری ها در شهر دیرالزور سوریه (عکس از آرشیو)

گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز جمعه ۱۹ آبان اعلام کرده است، گروه حکومت اسلامی، داعش، توانسته است یک ضد حمله بخش هایی از شهر البوکمال را دوباره تصرف کند.

به گزارش رویترز، دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید، نیروهای گروه حکومت اسلامی پس از آن که به وسیله نیروهای دولتی و متحدان از شهر البوکمال بیرون رانده شدند، امروز توانسته اند با حمله ای بخش هایی از این شهر دوباره تصرف کنند.

دولت سوریه پیشتر از آزادی کامل این شهر خبر داده بود. ارتش سوریه نیز پیروزی در جنگ علیه گروه حکومت اسلامی (داعش) را اعلام کرد و گفت، تصرف آخرین شهر تحت کنترل این گروه در خاک سوریه «نشاندهنده» پایان سه سال حکومت افراطی و خشن آنها در منطقه است.

البوکمال اخرین پایگاه عمده نیروهای داعش محسوب می شود که در مرز با عراق و در کنار رود فرات واقع شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رامی عبدالرحمان، مدیر گروه دیده بان حقوق بشر گفته است: نیروهای پیکارجو توانسته اند محله هایی از شمال و شمال شرقی را بازپس بگیرند.

رامی عبدالرحمان اضافه کرده است:داعش دارد تلاش می کند که از آخرین پایگاه خود دفاع کند.

گروه حکومت اسلامی طی دو سال اخیر متحمل شکست های متعددی شده است و تقریبا اکثر قلمرو «خلافت» خود در عراق و سوریه را از دست داده است. این گروه در سال ۲۰۱۴ توانسته بود بخش های وسیعی از عراق و سوریه را به تصرف خود در بیاورد.

پس از یک ماه پیشروی نیروهای دولتی سوریه و شبه نظامیان شیعه حزب الله لبنان درمرکز و شرق سوریه، حکومت سوریه روز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای حامی بشار اسد توانستند شهر البوکمال را به طور کامل محاصره کنند.

«حضور» بغدادی در البوکمال

در همین حال، شبکه خبری وابسته به حزب الله لبنان خبر داده است که، ابوبکر بغدادی، رهبرگروه حکومت اسلامی در این شهر البوکمال حضور داشته است.

به گزارش رویترز، به رغم این گزارش ائتلاف به رهبری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که اطلاعات قابل انتشاری در خصوص سرنوشت ابوبکر البغدادی ندارد.

جنگ داخلی در سوریه صد ها هزار کشته برجای گذشته و میلیون ها نفر را آواره کرده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG