لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ تهران ۰۴:۲۹

هر دقیقه، یک مراجعه ناشی از نزاع در مراکز پزشکی قانونی ایران


به گزارش سازمان پزشکی قانونی ایران، در هفت ماه سال ۹۴، هر دقیقه بیش از یک نفر به دلیل نزاع به مراکز این سازمان مراجعه کرده‌است

سازمان پزشکی قانونی ایران اعلام کرد، در هفت ماهه سال جاری، ۳۶۸ هزار و ۴۳۴ نفر به دنبال وقوع نزاع و صدمات ناشی از آن به مراکز پزشکی قانونی سراسر ایران، مراجعه کردند.

این تعداد مراجعین نزاع در ۲۱۶ روز نخست سال به معنای مراجعه روزانه بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر به مراکز پزشکی قانونی است.

با ضرب و تقسیم تعداد روزانه مراجعین ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی بر ساعات و دقایق هفت ماهه امسال، به این نتیجه می‌رسیم که در هفت ماه نخست امسال هر ساعت بیش از ۷۰ مورد مراجعه نزاع در مراکز پزشکی قانونی به ثبت رسیده است.

با ضرب و تقسیم تعداد روزانه مراجعین ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی بر ساعات و دقایق هفت ماهه امسال، به این نتیجه می‌رسیم که در هفت ماه نخست امسال هر ساعت بیش از ۷۰ مورد مراجعه نزاع در مراکز پزشکی قانونی به ثبت رسیده است.

این به معنای آن است که در هفت ماه امسال، مراکز پزشکی قانونی ایران در هر دقیقه، اندکی بیش از یک مورد مراجعه ناشی از نزاع داشته‌اند.

به گزارش اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی ایران، این رقم در مقایسه با تعداد مراجعین به این سازمان در مدت مشابه پارسال با کاهش ۶.۳ درصدی روبرو بوده‌است.

به گزارش این اداره کل، در مدت مورد گزارش، از کل مراجعین نزاع، ۲۵۵ هزار و ۷۰۱ نفر مرد و ۱۱۲ هزار و ۷۳۳ نفر زن بوده‌اند.

به گزارشی که روز چهارشنبه،اول دی ماه، در خبرگزاری مهر منتشر شده، شمار زنان مراجعه کننده به مراکز پزشکی قانونی به دلیل نزاع در هفت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با رشد ۱.۱ درصدی و در مقابل شمار مردان مراجعه کننده به مراکز پزشکی قانونی ایران در این مدت در مقایسه با هفت ماه پارسال، یک درصد کاهش نشان می‌دهد.

براساس گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی، بیشترین تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز پزشکی قانونی در سراسر ایران با ثبت ۶۳ هزار و ۷۴۶ مراجعه به استان تهران اختصاص داشته است.

استان خراسان رضو با ثبت ۳۲ هزار و ۸۰ مورد مراجعه و استان اصفهان با ۲۶ هزار و ۳۵۹ نفر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

کمترین تعداد مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی ایران به دلیل نزاع در این مدت نیز در استان‌های خراسان جنوبی با مراجعه دو هزار و ۲۳۳ نفر، ایلام با دو هزار و ۲۴۰ مورد و استان سمنان با مراجعه دو هزار و ۹۳۳ نفر به این کراکز به ثبت رسید.

همچنین آمار شمار مراجعه‌کنندگان به مراکز پزشکی قانونی ایران در مهر ماه امسال نشان می‌دهد که در این ماه، ۴۷ هزار و ۲۴۹ مصدوم نزاع به این مراکز مراجعه کرده‌اند که سنبت به مهرماه پارسال، کاهشی ۱.۸ درصدی را شاهد بوده است.

همچنین در این هفت ماه، بیشترین تعداد مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی در تیر ماه و کمترین آن در فروردین ماه ثبت شده است.

بررسی آمار تجمیعی مراجعه‌کنندگان مجروحان ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی در دوره زمانی سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۰ نشان می دهد که در این ۱۱ سال، بیشترین مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی ایران با ۶۳۱ هزار و ۳۸۱ مورد مربوط به سال ۱۳۸۹ و کمترین آن با ثبت ۵۴۷ هزار و ۶۲۱ مورد مربوط به سال ۱۳۸۶ بوده است.

دیدن نظرات (۱۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG