لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۴:۵۳

نام باشگاه «سیاه جامگان ابومسلم» به دستور علم‌الهدی تغییر می‌کند


باشگاه ریشه‌دار مشهد هواداران گسترده‌ای دارد

مدیرعامل باشگاه «سیاه جامگان ابومسلم» می‌گوید به درخواست آیت‌الله احمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نام این باشگاه تغییر خواهد کرد.

مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان ابراز یقین کرده است که در فصل آینده این باشگاه قدیمی با نام دیگری غیر از سیاه جامگان و ابومسلم در لیگ برتر شرکت خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، علی عباسی می‌گوید در روزهای آینده احتمالا یک نظرسنجی برگزار خواهد شد تا علاقه مندان به این باشگاه نام‌های پیشنهادی خود را ارائه دهند.

با وجود این، وی روز پنجشنبه ۱۳ خرداد به خبرگزاری‌های ایران گفته که به احتمال زیاد نام این باشگاه «مشهدالرضا» خواهد بود و با همین نام به ثبت خواهد رسید و لیکن نام دیگری برای این تیم انتخاب می‌شود و با آن نام شناخته خواهد شد.

باشگاه قدیمی مشهد فصل گذشته در آستانه سقوط به دسته یک قرار داشت
باشگاه قدیمی مشهد فصل گذشته در آستانه سقوط به دسته یک قرار داشت

احمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی مخالفت خود را با نام «ابومسلم» و «سیاه جامگان» بر این باشگاه ورزشی ریشه‌دار شهر مشهد ابراز داشته است.

مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان چهارشنبه شب با آیت‌الله علم الهدی دیدار کرد.

علی عباسی گفت که تذکر نماینده ولی فقیه برای تغییر نام باشگاه که حاصل دغدغه علما و متدینین بوده در حال انجام است و به زودی نام باشگاه به «مشهدالرضا» تغییر پیدا می‌کند.

باشگاه ابومسلم در سال ۱۳۴۹ هجری شمسی از سوی برادران مهاجرانی، عطاالله و حشمت، پایه‌گذاری شد.

ابومسلم در دهه ۵۰ خورشیدی از باشگاههای نامدار جام تخت جمشید بشمار میرفت
ابومسلم در دهه ۵۰ خورشیدی از باشگاههای نامدار جام تخت جمشید بشمار میرفت

این تیم که در سال ۱۳۵۴ به مقام پنجم جام تخت جمشید رسید، فصل گذشته به سختی و در آخرین بازی در دسته برتر ماندگار شد.

احمد علم‌الهدی پیش از این ابومسلم را «مایه ننگ اسلام و سرسخت‌ترین دشمن امام هشتم شیعیان» توصیف کرده بود.

«ابومسلم خراسانی» سردار ایرانی که بر پایه برخی منابع تاریخی «بهزادان ونداد هرمز» نام داشت حدود ۱۲ قرن پیش با شکست قشون بنی‌امیه در جنگ زاب، خلافت اموی را سرنگون کرد.

ابومسلم از قهرمانان استقلال ایران پس از حمله اعراب و نگارش ابومسلم نامه‌ها طی قرون گذشته نمایانگر جایگاه سردار سیاه جامگان در تاریخ و فرهنگ ایران است.

XS
SM
MD
LG