لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۱۷

ارتش سوریه از بازپس گیری شهر استراتژیک «سلمیه» خبر داد


نمایی از حملات هوایی روسیه به شهر «سلمیه» در ماه اکتبر پارسال.

تلویویزن دولتی سوریه می‌گوید ارتش این کشور و نیروهای متحد آن موفق شده‌اند که شهر استراتژیک «سلمیه» در استان لاذقیه در شمال شرق این کشور را به طور کامل از گروه‌های مسلح مخالف دولت بازپس گیرند.

به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، ارتش با پیشتیبانی شبه نظامیان موسوم به «نیروی دفاع ملی» تپه‌های مشرف بر این شهر را نیز تصرف کرده‌اند و در حال پاکسازی مین‌ها و تله‌های انفجاری کار گذاشته شده در ساختمان‌ها و بخش‌های دیگر این شهر هستند.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید در صورت تایید صحت این خبر، بازپس گیری این شهر، پیروزی بزرگی برای ارتش سوریه خواهد بود که تاکنون از پیشرفت در مقابل این گروه‌ها در استان لاذقیه بازمانده بود.

شهر «سلمیه» از سال ۲۰۱۲ پایگاه اصلی گروه‌های مسلح مخالف بشار اسد در این استان بوده است.

بخش‌های عمده لاذقیه در کنترل نیروهای دولتی است و گروه‌های مسلح، از جمله جبهه النصره، وابسته به القاعده، عمدتا بر مناطق شمال و شمال شرق «جبل اکراد» و «جبل ترکمن» تسلط داشته‌اند.

نیروهای دولتی سوریه در ماه‌های اخیر با کمک ایران و حزب‌الله لبنان و پشتیبانی حملات هوایی روسیه کوشیده‌اند این مناطق را بازپس گیرند.

در همین حال، به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه، روسیه در ۴۸ ساعت گذشته به بیش از ۱۲۰ حمله هوایی برای کمک به عملیات ارتش سوریه در «سلمیه» دست زده است.

بنابراین گزارش، در جریان حملات هوایی یاد شده ۳۵ غیرنظامی در استان ادلب و ۱۴ غیرنظامی در شهر «منبیج» در استان حلب کشته شدند. این شهر در دست گروه «حکومت اسلامی» داعش است.

تشکر بشار اسد از «کشورهای دوست»

در همین حال، خبرگزاری دولتی سوریه، سانا، سخنان بشار اسد را گزارش داده که روز سه‌شنبه پس از دیدار با عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران از کمک‌های «کشورهای دوست»، ایران و روسیه، که به سوریه توانایی مقابله با «تروریسم» را داد، قدرانی کرد.

وزیر کشور ایران که از روز دوشنبه برای دیداری دو روزه به دمشق رفته، بار دیگر بر حمایت جمهوی اسلامی از دولت بشار اسد تاکید کرد.

XS
SM
MD
LG