لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ تهران ۲۰:۱۲

بازداشت یک شهروند پاکستانی در آلمان به اتهام جاسوسی برای ایران


مقام‌های آلمان روز پنجشنبه ۱۷ تیرماه از بازداشت یک شهروند پاکستانی به اتهام جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایران خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این شهروند اهل پاکستان که «سید مصطفی. ح» معرفی شده، روز سه‌شنبه هفته جاری در شهر برمن در شمال آلمان بازداشت شده است.

بر اساس این گزارش، نام کامل این فرد به دلیل قانون مربوط به «حفظ حریم خصوصی افراد» منتشر نشده است.

دادستان فدرال آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این متهم در اکتبر پارسال با یک نهاد اطلاعاتی در ایران در ارتباط بوده و اطلاعاتی را درباره رییس پیشین انجمن روابط آلمان- اسرائیل و افراد نزدیک به او برای ایران فرستاده است.

انجمن روابط آلمان- اسرائیل، نهادی است که در راستای گسترش روابط این دو کشور فعالیت می‌کند.

راینهارد روبه، نماینده پیشین و رییس سابق این انجمن به روزنامه «بیلد» گفته است که از این موضوع تعجب نکرده و «مرعوب» هم نخواهد شد.

پلیس آلمان آبان پارسال نیز از بازداشت دو شهروند ایرانی به اتهام جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایران خبر داده بود.

متهمان «میثم پ.» ۳۱ ساله و « سعید ر.» ۳۳ ساله معرفی شدند که در شهر برلین بازداشت شده بودند.

به گزارش آسوشیتدپرس، دادستان آلمان اعلام کرده بود که این دو شهروند ایرانی با نفوذ در سازمان مجاهدین خلق ایران، اطلاعات مربوط به اعضای این سازمان را در ازای دریافت پول برای رابط خود در دستگاه اطلاعاتی ایران می‌فرستادند.

کیفرخواست این دو متهم فروردین ماه امسال در دادگاهی در برلین صادر شد اما درباره محاکمه و حکم صادره برای آنان تاکنون خبری منتشر نشده است.

سازمان مجاهدین خلق، از گروه‌های مسلح مخالف حکومت ایران محسوب می‌شود که به‌ ویژه در دهه ۱۳۶۰ با نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران وارد درگیری‌های خونینی شد.

XS
SM
MD
LG