لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۱۸:۰۳

ادامه نشست شورای حقوق بشر در ژنو و انتشار آمار اعدام‌های سال ۲۰۱۷ در ایران


سی و هفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل هنوز ادامه دارد و هفته پیش آخرین گزارش عاصمه‌ جهانگیر، گزارشگر ویژه سازمان‌ملل در امور حقوق‌ بشر درایران در این نشست قرائت شد. گزارشی که مقام‌های ایران را به «نقض حقوق‌ بشر» متهم‌ می‌کند.

این گزارش با واکنش دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران مواجه شد. محمدجواد لاریجانی، در نشست روز دوشنبه شورای حقوق‌ بشر به ساز و کار تهیه گزارش‌ها درباره ایران اعتراض کرد و این گزارش‌ها را «یک‌طرفه و غیرمنصفانه» دانست.

همزمان گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران مستقر در نروژ که آمار اعدام‌ها در ایران را پیگیری و منتشر می‌کند، در نشست شورای حقوق بشر بررسی شد.
براساس این گزارش، در سال گذشته میلادی ۵۱۷ تن در ایران اعدام شدند که ۲۳۰ مورد آن مربوط به مجرمان موادمخدر بوده است. اجرای ۳۱ مورد اعدام درملاعام و اعدام پنج مجرم نوجوان از دیگر جزئیاتی است که در این گزارش آمده است.

و در ادامه مجله دریچه این هفته:

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG