لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ تهران ۰۶:۳۶

آمار مرگ‌ومیر کرونا در آمریکای جنوبی به بیش از یک میلیون نفر رسید


آمار خبرگزاری رویترز نشان می‌دهد که شمار جان‌باختگان بیماری کووید ۱۹ در آمریکای جنوبی روز جمعه ۳۱ اردیبهشت از مرز یک میلیون نفر گذشت.

بر همین اساس، از بولیوی تا کلان‌شهر سائو پائولو در برزیل که به دلیل فقر و مشکلات اقتصادی امکان برقراری شهربندان نبوده، بحران همه‌گیری ویروس کرونا عملا سیستم درمانی و بهداشتی کشورها را به زمین‌گیر کرده است.

گزارش‌ها حاکی است که در لیما، پایتخت پرو، مبتلایان کرونا به دلیل کمبود امکانات و نبود تخت خالی برای بستری در راهروهای بیمارستان‌ها جان می‌دهند.

این در حالی است که موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا – به جز هند – به میزان چشمگیری رو به کاهش گذاشته و در آفریقا نیز روند ثابتی را طی می‌کند. وضعیت هند همچنان به شدت بحرانی است و دومین کشور آلوده دنیا از لحاظ شیوع ویروس کرونا به شمار می‌رود.

آمارها نشان می‌دهد که در ماه مه، به طور متوسط ۳۱ درصد از مرگ‌ومیرهای ناشی از ویروس کرونا در آمریکای جنوبی ثبت شده است.

سازمان بهداشت جهانی روز گذشته در گزارشی اعلام کرد مه آمار «واقعی» جان‌باختگان کرونا در دنیا بین ۶ تا ۸ میلیون نفر است و آمارهای رسمی اعلام شده در مورد مرگ‌ومیر ناشی از کرونا به میزان قابل توجهی کمتر از آمار واقعی است.

آمار اعلام‌شده از منابع رسمی در سراسر دنیا نشان می‌دهد که تا ماه مه ۲۰۲۱، حدود سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به‌طور مستقیم به دلیل بحران همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز و سایت رادیو فردا/ آ.ت/ س.ن
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG