لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ تهران ۲۰:۱۳

ویروس کرونا؛ جان‌باختن نزدیک به دو هزار نفر در آمریکا تنها در یک روز


انتقال یک بیمار در بیمارستانی در بروکلین نیویورک.

دانشگاه جان هاپکینز روز سه شنبه ۱۹ فروردین اعلام کرد که نزدیک به دو هزار نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

طبق آمار این دانشگاه تا ساعت هشت عصر سه شنبه یک هزار و ۹۳۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا جان خود را از دست داده‌اند. طبق این گزارش، اکنون شمار قربانیان در ایالات متحده به ۱۲ هزار ۷۲۲ نفر رسیده است. ایتالیا با ۱۷ هزار و ۱۲۷ نفر و اسپانیا نیز با ۱۳ هزار و ۷۹۸ نفر بیشترین قربانیان کرونا را در جهان دارند.

ایالت نیویورک هم اکنون با شدیدترین وضعیت نسبت به سایر ایالت های آمریکا مواجه است. گزارش‌ها حاکی است که در ایالت نیویورک نیز در روز سه شنبه بیش از ۸۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، شمار قربانیان کرونا در شهر نیویورک از چهار هزار نفر گذشته است و این یک هزار نفر بیشتر از شمار قربانیان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ به این شهر است .

اندرو کومو، فرماندار نیویورک گفته بود که شمار قربانیان ویروس کرونا در این ایالت ظهر روز سه شنبه به بیش از پنج هزار و ۵۰۰ نفر رسید.

اندرو کومو با این حال گفته است نشانه‌های مثبتی به رغم شمار قربانیان دیده می‌شود، از جمله این که شمار افرادی که بستری می‌شوند و همچنین تعداد بیمارانی که به دستگاه‌های کمک تنفسی نیاز دارند کاهش یافته است.

وی تاکید کرده است که این نشانه آن است که راهبرد فاصله گذاری اجتماعی جواب داده است و مردم با این سیاست همکاری می‌کنند و بهمین دلیل کوشیده‌اند تا فاصله خود را با دیگران حفظ کنند.

فرماندار ایالت نیویورک گفته است، هرچند بیشتر شمار قربانیان کرونا در یک روز را داشتیم، ولی این شاید به دلیل این باشد که در حال گذشتن از موج بیماری هستیم و قربانیان کسانی هستند که هفته‌های گذشته بستری شدند.

اندرو کومو تصریح کرد: در واقع طی چند روز گذشته به نظر می رسد که شمار قربانیان ثابت بوده است.

فرماندار نیویورک در ادامه تاکید کرد که اقدامات انجام شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در حال نتیجه دادن است و اگر این اقدامات انجام نمی‌شد، شمار تلفات بسیار بیشتر می‌بود.

وی با این حال تاکید کرد که حفظ فاصله بین افراد در برخی مکان‌ها از جمله در مترو بسیار سخت است.

منطقه نیوجرسی در جوار نیویورک نیز هم اکنون درگیر شیوع ویروس کرونا است و شمار قربانیان در این ایالت بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر اعلام شده است که بیشتر آنها از مناطق نزدیک به شهر نیویورک هستند.

علاوه بر نیویورک برخی دیگر از شهرها از جمله نیواورلئان و دیترویت با شیوع گسترده درگیر هستند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به یک میلیون و چهارصد هزار نفر رسیده است و بیش از ۸۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG