لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ تهران ۱۲:۲۹

تازه‌ترین اخبار کرونا از مراکز اصلی شیوع ویروس خارج از ایران


اعضای تیم بهداشتی در فرودگاه بین‌المللی سنگاپور در حال رصد و اسکرینینگ افراد هستند؛ سنگاپور ورود تمام کسانی که ۱۴ روز پیش در شمال ایتالیا، ایران یا کره جنوبی بوده‌اند را ممنوع کرده‌است

در حالی‌که چین همچنان در مسیر نزولی شیوع ویروس کرونا گام برداشته، شمار مبتلایان در کره جنوبی از ۶۲۰۰ نفر گذشته، آفریقای جنوبی نخستین مورد ابتلا را گزارش داده و شمار مبتلایان در گوشه و کنار هند افزایش پیدا کرده‌است. در آمریکا شمار درگذشتگان به ۱۲ نفر رسیده است.

روز جمعه ۱۶ اسفند کمیسیون ملی بهداشت دولت چین اعلام کرد استان هوبی، استانی که ویروس کرونا در آن شیوع پیدا کرد، به‌جز شهر ووهان، برای نخستین بار، ۲۴ ساعت بدون مورد جدیدی از ابتلا را سپری کرده‌است.

موارد ابتلا در شهر ووهان مجموعا ۱۲۶ مورد و کل کشور ۱۴۳ مورد گزارش شده‌است.

خارج از استان هوبی، کمیسیون ملی بهداشت، ۱۷ مورد تازه را تائید کرده است ۱۱ مورد از ایران و ۴ مورد از ایتالیا وارد شده‌اند.

در خود ایتالیا شمار فعلی مبتلایان ۳۸۵۸ و شمار درگذشتگان ۱۴۸ تن است.

کره جنوبی، کشوری که تمهیدات گسترده و دقیقی برای آزمایش موارد مشکوک در پی گرفته است، صبح روز جمعه نزدیک به ۶۳۰۰ مورد ابتلا را تائید کرد. شمار درگذشتگان به ۴۲ تن رسیده است.

اکثر موارد ابتلا در شهر دگو و استان کیانگ‌سـَنگ شمالی، گزارش شده‌اند.

روز جمعه دولت ژاپن اعلام کرد علاوه بر شهروندان چین برای تمامی کسانی که از کره جنوبی وارد این کشور می‌شوند ۱۴ روز قرنطینه اجاری در نظر گرفته است.

موارد مشابهی از قرنطینه خانگی در سنگاپور نیز وجود دارد و شامل شهروندان این کشور یا کسانی که اقامت این کشور را دارند می‌شود.

فرودگاه بین‌المللی سنگاپور در عین حال ورود و ترانزیت دیگر شهروندان که ۱۴ روز گذشته در کره جنوبی، ایران و شمال ایتالیا، بوده‌اند را ممنوع کرده‌است؛ و نیز هر آن‌کس که در ۱۴ روز گذشته به چین (به جر هنگ‌کنگ و ماکائو) سفر کرده باشد حق ورود به این فرودگاه را ندارد.

کل موارد ابتلا در این دولت‌شهر در حال حاضر ۱۱۷ نفر است، اما کسی جان خود را از دست نداده است.

ژاپن ۳۱۷ مورد ابتلا و شش مورد تلفات انسانی و فرانسه نیز ۳۷۷ مورد و همین شمار تلفات انسانی را تائید کرده‌اند.

در ایالات متحده ۱۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ابتلای ۱۴۵ نفر تا کنون تائید شده‌است. تازه‌ترین شمال قربانیان نیز مربوط به ایالت واشینگتن می‌شود.

آلمان ۳۴۹ مورد ابتلا بدون درگذشت و اسپانیا ۲۶۱ مورد ابتلا و ۳ مورد درگذشت را تائید کرده‌اند.

آفریقای جنوبی نخستین مورد ابتلا را تائید کرده‌است. شمار موار ابتلا در هند، که بخشی از آن مربوط به مسافران ایتالیایی در ایالت راجستان می‌شود به ۳۱ تن رسیده است. افزایش شمار مبتلایان به‌طور ناگهانی طی سه روز اخیر رخ داده است.

کشور کوهستانی بوتان در جوار هند، که مقررات بسیار سخت و نیز هزینه‌بری برای ورود مسافران و گردشگران دارد، روز جمعه نخستین مورد ابتلا را تائید کرد. این مورد مربوط به یک شهروند آمریکایی می‌شود که از ۱۸ فوریه از واشینگتن راهی سفر شده بود و چند روز پیش از ورود به بوتان را نیز در هند به سر می‌برد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG