لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۲۳:۲۱

ضارب دانشگاه کالیفرنیا «تحت تاثیر گروه حکومت اسلامی بود»


فیصل محمد در آبان‌ماه سال گذشته، دو دانشجو و یک کارگر و یا کارمند دانشکده را با ضرب چاقو مجروح کرد و بعدتر توسط پلیس کشته شد

مقام‌های اف‌بی‌آی روز پنج‌شنبه، ۲۷ اسفندماه، اعلام کردند که دانشجوی آمریکایی که چند ماه پیش چهار تن را به ضرب چاقو مجروح کرده بود، تحت تاثیر گروه حکومت اسلامی دست به این کار زده است.

فیصل محمد، هجده ساله، روز سیزدهم آبان‌ماه سال جاری وارد دانشکده مِرسید، واحدی از دانشگاه کالیفرنیا، شد و در حالی که دانشجویان به کلاس درس می‌رفتند، چهار نفر را با چاقو زخمی کرد.

فیصل محمد دقایقی بعد توسط پلیس کشته شد.

به گزارش شبکه خبری سی‌بی‌اس، مقام‌های رسمی آمریکا می‌گویند که وی به تنهایی دست به این عمل زده، و چون در معرض تبلیغات تروریست‌ها بوده، عقاید افراطی پیدا کرده است.

آن‌ طور که اف‌بی‌آی، پلیس فدرال آمریکا، می‌گوید، فیصل محمد بارها به وب‌سایت‌های وابسته به گروه داعش سر زده و حداقل یک هفته پیش از حمله، برای آن نقشه کشیده است.

هجوم فیصل محمد به چهار تن با چاقو، تنها یک ماه پس از کشتار سن برناردینو رخ داد، کشتاری که در آن دو مسلمان سعودی و پاکستانی ۱۴ تن را کشته و ۲۱ نفر را زخمی کردند.

مقام‌های اف‌بی‌آی در مورد پرونده سن برناردینو نیز ضاربان را تحت تاثیر عقاید گروه حکومت اسلامی توصیف کرده‌اند.

در هیچ یک از این پرونده‌ها، ارتباط مستقیمی میان ضاربان و گروه حکومت اسلامی وجود نداشت و آنها تنها از این گروه الهام گرفته بودند. در هر دو مورد، خانواده‌های ضاربان از علائق آنها به عقاید افراطی ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG